НЕПРИЯЗНЬ ЯНУКОВИЧА ДО ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО ШКОДИТЬ ВСІЙ УКРАЇНІ

0
112

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що через справу лідера опозиції Юлії Тимошенко президент Віктор Янукович втратив підтримку Європейського Союзу.
Про це він заявив в інтерв‘ю “Голосу Америки”.
“Справа Тимошенко досі має значний вплив на рішення, яке Європейський союз повинен прийняти відносно Угоди про асоціацію з Україною. Більшість країн-членів ЄС, такі як Німеччина, Франція, Британія, Нідерланди, Швеція, вважають, що Україна повинна продемонструвати більший прогрес у виконанні умов, які Європейський Союз поставив перед адміністрацією Януковича. Однією з таких умов було припинення практики вибіркового правосуддя. І це в розумінні багатьох країн-членів ЄС означає певний прогрес у справі Тимошенко”, – сказав Стівен Пайфер.
На його думку, якщо Янукович не готовий рухатися у справі Юлії Тимошенко, він може закрити двері до підписання угоди про Асоціацію з ЄС.
Стівен Пайфер каже, що навіть його, людину, яка дуже добре обізнана з тонкощами української політики, здивувало те, як влада повела себе у справі екс-прем‘єра.
“Для мене було дивним, що через персональну неприязнь до Тимошенко Банкова продовжує ставити себе і Україну у дуже складну ситуацію”, – наголосив Пайфер.
За його словами, Віктор Янукович дуже скоро буде вимушений щось вирішувати у справі Тимошенко. “І ні для кого не секрет, що в нього є усі інструменти, щоб звільнити Тимошенко, якщо він цього захоче”, – зазначив колишній посол.
“Я бачив заяви українських лідерів, що в них немає юридичних механізмів. Але я переконаний, що якщо вони проявлять креативність, вони знайдуть спосіб як звільнити Тимошенко. Це не юридичне, це політичне рішення, яке мусить прийняти Банкова”, – зазначає колишній посол США в Україні.
Сторінку підготувала Наталія БОРИС