Галич — давній і сучасний

0
254

У княжому Галичі відбулися урочистості з нагоди 1115-ї річниці від часу його першої письмової згадки. Святкування розпочалися зі святої Літургії в міських храмах. На майдані Різдва, де височить постамент українському королю Данилу Галицькому, відбувся урочистий прийом офіційних делегацій, що прибули з Польщі, Угорщини, Німеччини, а також зі Львівщини й Донеччини.
Того ж дня в Галичі провели велопробіг вулицями міста, погасили ювілейну поштову марку, для гостей і жителів Галича організували численні виставки та майстер-класи народних умільців.
У рамках святкування  в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася презентація книжки завідувача історичного відділу заповідника Марії Костик «Ярослав Осмомисл». Кілька екземплярів передадуть до Польщі та Німеччини.
На урочистостях голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк повідомив, що галицька районна влада  створить організаційний комітет задля «відновлення історичної справедливості щодо цього давнього українського міста, яке має повне право бути в одному ряду з Києвом». Першочерговим завданням представників комітету має стати напрацювання плану реконструкції та реставрації міської території в радіусі 20 кілометрів, аби до наступного ювілею «Галич постав у всій своїй красі таким, яким був 1000 років тому».
 Дещо раніше подарунок давньому містові зробили Зеновій Федунків та Володимир Дідух. Два видання науковців національного заповідника називаються «Галицький замок» — Зеновія Федунківа та вже другий захоплюючий фотоальбом Володимира Дідуха — «Галич давній і сучасний».
До 1115-ї річниці від часу першої письмової згадки про Галич випущено також поштову марку і штемпель. На марці 30 на 43 мм зображено центральний майдан міста Галича з його архітектурними об’єктами — церквою Різдва Христового (XIV cт.) та дзвінницею (1998 р.) і пам’ятником королю Данилу Галицькому. Донедавна княжому Галичу в філателії було присвячено тільки одну поштову марку, котра з’явилася до 1100-літнього ювілею міста, що його відзначали на державному рівні.
Леся ТУГАЙ
Фото Володимира ДІДУХА