СПОЧИВ У БОЗІ ВЛАДИКА ЮЛІАН ВОРОНОВСЬКИЙ

0
314

4 березня теплими словами зі сльозами на очах прощалися духовенство та вірні Самбірсько-Дрогобицької єпархії зі своїм першим єпископом – Владикою Юліаном (Вороновським), – який відійшов у вічність 28 лютого після важкої недуги.
Цього дня заупокійну Літургію очолив владика Володимир (Війтишин), архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, у співслужінні з єпископами УГКЦ: Ярославом (Прирізом), Михайлом (Колтуном), Миколою (Сімкайлом), Дмитром (Григораком), Степаном (Меньком), Василем (Івасюком), Тарасом (Сеньківим), Богданом (Дзюрахом), Йосифом (Міляном), Міланом (Шашіком). За душу покійного архиєрея молилися близько 300 священнослужителів і тисячі мирян.
“Його життя – це книга Божої любові, яка була відкрита і доступна для кожної людини,” – такими словами підсумував життєвий шлях покійного владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. За словами проповідника, владика Юліан за життя показав приклад “євангельської дитини”: “Був невибагливим у всьому, простим у спілкуванні, щирим у відносинах, безпосереднім і довірливим”. Ще від семінарійних часів усі його вихованці називали його простим словом – “тато”.
Владика Богдан наголосив, що своїми ділами покійний єпископ засвідчив насамперед свою любов до Господа. Рівно ж усією душею архиєрей любив свою Церкву-матір, а також рідний народ, урешті-решт, кожну людину, яку зустрічав на своєму шляху.
Після завершення Божественної Літургії владика Ярослав зачитав духовний заповіт владики Юліана, згідно з яким він має бути похованим на монашому цвинтарі Унівської Свято-Успенської лаври поряд із могилою брата – о. Василя Вороновського. Від імені покійного архиєрея правлячий єпископ Самбірсько-Дрогобицький висловив подяку єпископам, священикам, ченцям і черницям, семінаристам, вірним, місцевій владі, медперсоналу хірургічного та реанімаційного відділень Львівської обласної клінічної лікарні (який надавав медичну допомогу єпископові), а також усім, хто прибув на спільну прощальну молитву.
Відтак після чину останнього цілування домовину з тілом покійного архиєрея процесійною ходою пронесли довкола катедрального храму. Після цього похоронна процесія вирушила до храму Преображення Господнього, де з владикою Юліаном попрощалися державні та громадські діячі Дрогобича. Дорогою прощальним співом проводжали покійного архиєрея дрогобицькі хорові колективи: “Боян”, хор музучилища імені Барвінського та хор Дрогобицького педуніверситету. Після панахиди домовину з тілом єпископа перевезли до Унівської Свято-Успенської лаври, де ввечері було відспівано чин монашого похорону. Наступного дня, 5 березня, о 10-й годині відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. Після її завершення труну з тілом архиєрея було передано землі.
 о. Олег ЧУПА,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Досьє «УС»

Владика Юліан (Вороновський) народився 5 травня 1936 року в с. Гумниська Бузького району на Львівщині в сім’ї Івана та Ксенії з роду Костишин. Після закінчення середньої школи вступив до Українського поліграфічного інституту у Львові, котрий закінчив у 1961 році зі спеціальністю інженера-технолога поліграфічного виробництва. Упродовж п’ятнадцяти років працював на різних посадах від інженера до начальника відділу в Проектно-конструкторському інституті у Львові. Відтак через віровизнання змушений був звільнитися і перейти на просту роботу в котельню, де працював до часу виходу УГКЦ із підпілля.
У 1958 році вступив до монастиря Студійського уставу підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Будучи монахом і працюючи на державній роботі, навчався у підпільній Духовній семінарії, що діяла у Львові.
27 жовтня 1968 року у Львові був висвячений митрополитом Василем (Величковським) на ієрея. Відтоді виконував служіння священика підпільної УГКЦ, будучи настоятелем, а опісля ігуменом монастиря Студійського уставу.
30 вересня 1986 року отримав єпископські свячення [святитель архиєпископ Володимир (Стернюк)]. Відтак був призначений єпископом-помічником місцеблюстителя Львівської архиєпархії. У 1991 році став архимандритом монастиря Студійського уставу і ректором Львівської духовної семінарії Святого Духа.
У квітні 1993 року йому доручено адміністрування новоутвореної Самбірсько-Дрогобицької єпархії, а 17 квітня 1994 року відбулася його інтронізація на правлячого єпископа цієї єпархії.
27 жовтня 2011 року повідомлено, що Блаженніший Святослав (Шевчук) за згодою Синоду Єпископів УГКЦ прийняв зречення владики Юліана з уряду єпарха Самбірсько-Дрогобицького. Відтоді владика Юліан став вислуженим єпископом Самбірсько-Дрогобицьким.
7 лютого 2013 року владику Юліана прооперували і він знаходився у реанімаційному відділені Львівської обласної лікарні.
28 лютого, о 18.35, на 77-му році життя, 45-му році священства, 27-му році єпископства відійшов до вічності владика Юліан (Вороновський), вислужений єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії.