ВАБЛИВИЙ НАРЯД ДЛЯ ЖІНОЧИХ НІЖОК

0
183

На що звертає увагу чоловік, проводжаючи поглядом красиву жінку? Звісно ж, на ніжки. Мода то приховує їх, то відкриває. І хоча брюки сьогодні є невід’ємною частиною гардеробу кожної жінки, нам завжди подобались і подобаються довгі й короткі спіднички, різноманітні сарафани, ділові й вечірні сукні. І підкреслити їх красу здатні чарівні колготки і спокусливі панчохи, на придбання яких ми не шкодуємо коштів. Адже «правильні» панчохи – це вже половина успіху.
Хто ж вигадав це прекрасне вбрання для прекрасних ніжок? Прототипом сучасних панчіх можна вважати плетені шкарпетки, знайдені у коптських гробницях (V ст. до н.е.). В ХІІІ ст. їх вже виготовляли зі шкіри і полотна. І лише у ХVІ ст. в Іспанії знову з’явилися плетені панчохи. До речі, в ті часи цей предмет одягу належав суто чоловікам. А от демонстрація жіночих ніжок у панчохах довгий час вважалася вкрай непристойною справою. Утім, англійська королева Єлизавета І, велика прихильниця шовкових панчіх своїм особистим прикладом підштовхнула жінок до нового модного захоплення. Не дивно, що під час її правління англієць Уільям Лі сконструював станок, який поклав початок історії панчішної промисловості.
Протягом десятиліть представниці прекрасної статі чи не найкращим подарунком від коханого вважали панчішки: бавовняні, фільдекосові, шовкові, з віскози… Вони були різнокольоровими, в тон вбранню, прикрашалися вишивкою, розписом, блискітками і мереживом, в клітинку й смужечку. Говорять, що чоловіки полюбляють слідкувати поглядом за лініями, що йдуть вверх – наприклад, як шов панчохи… До певного часу всі панчохи були зі швом. І тому в голодні повоєнні роки, коли грошей вистачало лише на хліб, європейські жіночки малювали олівцем для брів на ногах пряму вертикальну лінію, яка здалеку нагадувала шов на панчосі. До речі, єдиний малюнок, що пережив усі революції в панчішній моді, це імітація шва. Панчохи зі швом стали своєрідним фетишем, сексуальним, але не вульгарним символом – який, мов знак оклику, привертає до себе увагу. Саме тому ніжки, підкреслені швом, повинні бути бездоганно красивої форми.
Модна еволюція тривала. В 30-х роках минулого століття американський хімічний концерн DuPont проголосив, що нарешті винайдено матеріал «тонший за павутинку, міцніший за сталь і елегантніший за шовк». Назвали його нейлоном. В результаті потужної рекламної кампанії в перший же день продажу – 15 травня 1940 року – було реалізовано більше 780 тисяч пар. Наприкінці 40-х років об’єм продажів склав три мільйони пар, при цьому попит значно перевищував пропозицію.
В 60-х світ моди підкорює міні, а панчохи «зростаються», перетворюючись на колготки. Жінкам вже не треба перейматися через пояси і резинки, за допомогою яких панчохи трималися на ніжках. Утім, навіть нейлон не давав ідеального облягання, що так цінилося жінками, та й чоловіками також. Цього вдалося досягти за допомогою еластичного волокна «спандекс», яке винайшли у 1959 році. Невдовзі з’являються і колготки з лайкрою. Після переможної ходи міні, жінки раптово переодягнулися в штани, брюки, шорти, джинси… На деякий час панчохи і колготки відступили на другий план. Але жіночність таки повернулась, і вже на зламі 80-х і 90-х сукні й спідниці взяли реванш. Разом з ними повернулися і панчохи.
Довгий час в Саудівській Аравії можна було отримати смертний вирок за провезення в країну наркотиків і жіночих панчіх або колготок. На думку суворих арабів, вони сіють розпусту і згубно впливають на недосвідчений жіночий розум. Та й чого там душею кривити, на досвідчений також – рідко в якої жінки не зупиниться серце перед вітриною з колготками і панчішками: ажурні та з фантазійним малюнком, чорні й тілесні, різнокольорові та в клітинку, майже прозорі «весняні» й ті, що не бояться найлютішої зими… І рука сама тягнеться до гаманця. А серце й не заперечує. Розум при цьому спить.

ЯК ОБРАТИ «ПРАВИЛЬНІ» ПАНЧОХИ І КОЛГОТКИ?

Сьогодні вже не зустрінеш натуральних бавовняних чи вовняних колготок. В минулому й капронові панчохи. Адже виробники використовують лайкру (дорластан, спандекс, еластан). Якщо лайкри 2-5%, то вона тільки у поясі – такі колготки можуть витягтися на колінах і банально сповзатимуть з ваших ніжок. У тонких прозорих колготках має бути 10% лайкри, у щільніших – 20%. Максимальний вміст лайкри у панчохах – 30%. Нещодавно з’явилася тривимірна лайкра (технологія 3d). З нею навіть найтонші панчохи живуть набагато довше. Визначити її дуже легко. Розтягніть панчоху. Побачили певну «смугастість»? Перед вами продукція зі звичайної лайкри. 3d-технологія допомагає досягти більшої рівномірності й еластичності – в цьому випадку смужок ви не побачите.
Не варто захоплюватися маленькими розмірами панчіх та колготок задля досягнення ефекту більшого облягання ніжки. Через надмірну напругу тканина може тріснути в ділянці п’ятки або великого пальця.
Панчохи з силіконовою резинкою практичні й еротичні водночас. Не подобається пояс, що обмежує рухи? Сміливо обирайте панчохи з силіконовою резинкою, але зверніть увагу на якість цього матеріалу – ніяких тріщинок!
Упаковка теж багато говорить про якість виробу. Вона має бути цілою, чистою, новою і добре склеєною. Краще, якщо цей ніжний предмет вашого гардеробу упакований у євроконверт. Панчохи чи колготки з коробочки апріорі дешевші, але не надто міцні й «живучі». На упаковці мають бути зазначені фірма-виробник, розмір, товщина пряжі в денах, колір, а також повинна бути табличка розмірів. До речі, виробники досить дорогих, елітних панчіх і колготок завжди ароматизують свою продукцію. Запах у таких виробів приємний і дуже стійкий.
Зверніть увагу і на якість шва на «штанцях» колготок. У дешевих моделей шви круглі, вони можуть натирати тіло і проступати крізь одяг, що облягає. У якісних моделей шов плаский. Якщо «штанці» розтягти, він майже зрівняється з основною поверхнею.
Якісні колготки обов’язково мають ластовицю, у дорогих моделей вона обов’язково бавовняна. Про це сповіщає напис на упаковці – 3% бавовни, і вся вона концентрується саме в ластовиці.
Пояс має бути шириною не менше 3-х сантиметрів, інакше колготки під час ходьби скручуватимуться і трохи сповзатимуть. Зверніть увагу й на те, чи укріплена ділянка пальців ніг – щоб колготки і панчохи довше вам слугували.
Ольга МАРИНЕЦЬ