За що воювали?

0
206

Протягом вихідних тисячі людей по всій країні взяли участь у всеукраїнському вічі «Ні капітуляції». Українці протестували проти імплементації «формули Штайнмаєра», відведення військ з відвойованих позицій, амністії бойовиків і надання особливого статусу Донбасу.

У Києві на майдані Незалежності зібралося понад 10 тисяч чоловік. Після надзвичайно емоційного мітингу колона протестувальників рушила під Офіс президента. Сильна злива людей не зупинила. На одному з плакатів був напис: «Слуга народу, виходь. Народ прийшов!» Його піднесли під самі вікна президентського офісу. Звичайно, ніхто звідти не вийшов…

Віче «Ні капітуляції» відбулось у більшості обласних центрів — Запоріжжі, Херсоні, Івано-Франківську, Сумах, Дніпрі, Чернівцях, Вінниці, Тернополі, Кропивницькому, Львові, Миколаєві, Хмельницькому, Полтаві, Одесі, Чернігові, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Ужгороді, а також у Кривому Розі, Маріуполі, Краматорську, Сєверодонецьку, Мелітополі, Нікополі, Рівному, Козятині, Славуті, Бердянську, Кременчуці.

У Харкові на акцію вийшли учасники АТО-ООС, представники різних громадських організацій. Вони оголосили про створення «Штабу опору капітуляції», який протидіятиме реваншу антиукраїнських сил.

На думку учасника віча Назара Божинського, все те, за що боролись і воювали наші Збройні сили та добровольчі частини, зараз дуже швидкими темпами здається ворогу. І якщо тепер війна триває тільки в Донецькій і Луганській областях, то після таких угод і законів вона може перекинутися далі.

— Ми на своїй землі, повзучи під ворожим обстрілом, міліметр за міліметром відтискали ворога у бік Ростова, зайняли позиції, вгризлися в них. А тепер маємо відступати і зимувати в полі! — каже боєць з позивним «Морячок», який на фронті з перших днів війни. — Знайомі хлопці з добробату сказали, що якщо нас відведуть, то вони прийдуть і стануть на наше місце…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here