З Днем Подяки!

0
53

День Подяки — загальнонародна подія, котра єднає людей різного походження і статків. А ще самою своєю назвою відсилає до дорогоцінної чесноти — вдячності. Американці святкують День Подяки, де б не перебували у цей час.

Коріння свята сягають 1621 року. Тоді пілігрими з Плімутської колонії зібрали перший врожай після голодної зими. Складний період колоністам допомогли пережити індіанці. На знак подяки пілігрими влаштували спільне з ними триденне святкування з молебнями і бенкетом. Перше офіційне відначення Дня Подяки відбулось за президента США Джорджа Вашингтона 26 листопада 1789 року. У 1863 році президент Авраам Лінкольн оголосив День Подяки національним святом і вихідним.

Традиційно це сімейне свято, зазвичай його відзначають у колі близьких, за традиційним обідом. Головні страви на День Подяки — фарширований індик з журавлиновим варенням і солодкий пиріг з гарбузовою начинкою. До цієї події в Америці зазвичай відгодовують велику кількість індиків, щоб кожна родина могла приготувати традиційну святкову страву. Але головне — не індичка і не пиріг. Люди святкують День Подяки, роблячи добрі справи, допомагаючи нужденним. І, звісно, дякуючи тим, хто — далеко чи близько — їх підтримує та захищає.

Президент США Дональд Трамп помилував свою третю індичку. Традиція помилування індички існує в Білому домі з 1963 року, коли вперше відпустити подаровану фермерами індичку замість того, щоб з’їсти її на вечерю, вирішив президент Джон Ф. Кеннеді. Тепер церемонія помилування проходить в Білому домі щорічно напередодні Дня Подяки.

***

Боже наш, Всесильний Отче,
Дякуєм Тобі за сонце,
І за весь Твій любий світ,
За повітря, воду, хліб,
За одежу й теплу хату.
Дякуєм Тобі, наш Тату.

«Українське Слово» ж традиційно вітає читачів, рекламодавців і друзів газети з Днем Подяки!

Зберіться в родинному колі за святковим столом з друзями, з рідними, з близькими. Обійміться, побажайте добра один одному, побажайте наснаги, завзяття, сили і волі… Для себе, для країни…

Хай буде мир в Україні! Хай буде успіх у нас у всіх. Просимо, віримо, сподіваємося!

Редакція «УС»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here