New York Times: Волкер говорив адвокату Трампа, що його історія про Байдена й Україну — брехня

0
21

За лічені дні до скандальної телефонної розмови президентів США й України американський дипломат провів бесіду з адвокатом Трампа.

За шість днів до телефонної розмови президентів США й України американський дипломат Курт Волкер снідав з адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані і його партнером Левом Парнасом. Це відбулося в Trump Hotel. Під час зустрічі дипломат намагався переконати Джуліані, що звинувачення проти Джо Байдена і його сина, які він поширює, не правдиві. Про це пише New York Times з посиланням на свідчення Волкера у справі про імпічмент. 
«Я сказав Руді під час сніданку, коли ми вперше сіли й поговорили, що мені здається просто неправдивим, що на Джо Байдена могли б вплинути гроші чи якісь речі для його сина у виконанні його обов’язків на посаді віце-президента. Я знаю його давно. Він розсудлива людина. А це просто неправда», – сказав Волкер.
Він також сказав Джуліані, що якби Україна хотіла сама почати розслідування про можливу корупцію в компанії Burisma – це була б одна справа. Але адвокату Трампа не варто пов’язувати це з Байденом. Тому що це одразу ж буде здаватися політично мотивованим. У своїх свідченнях Волкер також пригадав про зустріч з президентом України Володимиром Зеленським під час його візиту в Торонто третього липня. До скандальної телефонної розмови лишалося ще кілька тижнів. За словами американського дипломата, він обговорював з українським лідером проблеми, які створював Джуліані, просуваючи розмови про українську корупцію в той час, коли Зеленський намагався встановити порядок денний реформ.
«Негативні розповіді про Україну з боку Джуліані були проблемою. На мій погляд, вони стримували нашу здатність будувати відносити так, як це варто було б зробити», – сказав Волкер. Ці свідчення вказують на те, що під час телефонної розмови 25 липня, коли Трамп запропонував Зеленському працювати з Джуліані, український президент добре знав, чим особистий адвокат американського лідера насправді займається.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here