BuzzFeed: Компанія зі США хоче купити «Мотор Січ» замість Китаю

0
97

В американській авіаційній фірмі вважають українського виробника двигунів «перлиною».
Україна за крок від моменту, коли вона вручить велику перемогу адміністрації Дональда Трампа, не дозволивши Китаю купити стратегічну авіаційну компанію. Натомість фірма зі США отримає можливість придбати контрольний пакет «Мотор Січ». Про це пише BuzzFeed, нагадуючи, що Китай в 2017 році домовився про купівлю одного з передових виробників авіаційних двигунів у світі, який базується в Україні. Технології української фірми потрібні Пекіну в процесі трансформації й модернізації його Збройних сил, а також на тлі суперництва зі США. Але Київ заморозив угоду в 2018 році на підставі національної безпеки. Крім того, цей епізод став важливою геополітичною проблемою для Китаю і США.
Неназваний український чиновник сказав виданню, що остаточне рішення Антимонопольного комітету України про зупинку продажу «Мотор Січ» китайській компанії Skyrizon Aviation з’явиться в березні. Воно стане кульмінацією інтенсивної дипломатичної кампанії, яку вів колишній радник Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон. Останній робив все можливе, щоб тримати передові військові технології подалі від Китаю. Президент України ВолодимирЗеленський хоче покращити відносини з Трампом після хаотичної кампанії Руді Джуліані з пошуку бруду на колишнього віце-президента США Джо Байдена, а також саги імпічменту, яка створила напругу між Києвом і Вашингтоном. Схоже, Україна готова ухвалити рішення на користь США, якщо адміністрація Трампа знайде іншого перспективного покупця. BuzzFeed пише, що цю роль може зіграти компанія з Беверлі Хілз під назвою Oriole Capital Group. Вона має 10-річний досвід роботи в авіаційній галузі й проявляє інтерес щонайменше до трьох українських авіаційних фірм. Керуючий партнер Oriole Capital Group Хусейн Мусаві підтвердив під час телефонної розмови, що йому допомагають чиновники Держдепартаменту й американського посольства в Києві у питанні покупки контрольного пакету «Мотор Січ». Компанія з Далласу під назвою Trive Capital профінансує цю угоду.
«Чим більше я дивлюся на українську компанію, тим більше переконуюся: це перлина», – сказав Мусаві. «Я особисто був на «Мотор Січ» кілька разів й знайомий з В’ячеславом Богуслаєвим», – додав він, нагадуючи про 81-річного українського власника компанії. Мусаві не зміг пригадати, коли саме він відвідував «Мотор Січ». Однак, сказав, що це було приблизно в серпні чи вересні минулого року. Якраз тоді США намагалися домовитися з Україною про блокування угоди з Китаєм. За словами Мусаві, причини, чому його цікавить покупка «Мотор Січ», полягають не лише у великій спадщині українського виробника двигунів, до якої належать також двигуни для найбільшого у світі літака АН-225 «Мрія». Вона також грає роль постачальника «Харківського державного авіаційного виробничого підприємства». А саме в цю компанію Мусаві безуспішно намагався інвестувати 150 мільйонів доларів з 2017 року. Однак, процес не досяг успіху через відсутність суверенних гарантій з боку України. Колишній чиновник США, поінформований про ситуацію навколо «Мотор Січ», запевнив, що Oriole і Trive – це «надійні» компанії й «серйозні» претенденти. Однак, Мусаві наголосив, що Антикорупційний комітет України спочатку повинен скасувати угоду з Китаєм, перш ніж Oriole і Trive почнуть робити реальні кроки.
«Послухайте, це безпрецедентна ситуація. Ми намагаємося подивитися на неї з усіх кутів й врахувати всі аспекти. Наша головна мета – вирішити цю проблеми так, як ми це можемо. Але ми зможемо перейти на нову швидкість, якщо буде спосіб щось купити», – пояснив американський бізнесмен. Рішення України заморозити угоду про продаж «Мотор Січ» китайській фірмі Skyrizon Aviation дало адміністрації Трампа час знайти потенційних інвесторів у своєму приватному секторі. В листопаді Wall Street Journal писало, що чиновники з Вашингтона вели переговори про це з мільярдером Еріком Прінсом, засновником приватної компанії у сфері безпеки під назвою Blackwater. Але Прінс сказав BuzzFeed, що не збирається купувати українську компанію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here