Трамп знову поскаржився на “українське втручання” в американські вибори

0
65

Президент США назвав процедуру імпічменту “полюванням на відьом” і висловив упевненість, що демократи не зможуть добитися свого.

Президент США Дональд Трамп у черговий раз розкритикував демократів, які ініціювали процедуру імпічменту, і назвав висунуті йому звинувачення безпідставними. Трамп у черговий раз згадав про “українське втручання” в американські вибори і висловив упевненість, що демократи нічого не доб’ються.

“Демократи з Палати Представників досліджують витоки скарги інформатора в українській справі. Генеральний інспектор Розвідувального співтовариства Майкл Аткінсон зіткнувся з серйозними питаннями. Демократи, знаючи, що генеральний інспектор – головна проблема, не опублікували його свідчення”, – написав американський президент на своїй сторінці в Twitter у неділю, 12 січня.

“Це виглядає так само, як всі, що ми вже бачили. Від російського втручання до українського втручання, що стало шахрайством з імпічментом. Необхідно отримати відповіді генерального інспектора до п’ятниці, тому що цей хлопець підпалив запобіжник. Так що, якщо він хоче очистити своє ім’я, нехай доведе, що його офіс некомпетентний. Генеральному інспектору не були потрібні докази”, – обурився Трамп.

Американський президент знову запевнив, що не чинив тиску на президента України Володимира Зеленського і не шантажував його військовою допомогою, яку схвалив Конгрес.

“Чому я повинен носити тавро імпічменту на своєму імені, ящо я не робив нічого поганого? Читайте транскрипт”, – зазначив Трамп.

Він висловив упевненість, що процес будується не на доказах, а на брехні, і є “відчайдушним полюванням на відьом”.

Нагадаємо, 31 жовтня минулого року Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов’язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. 

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

За підсумками слухань Трампу пред’явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу. Проте Палата Представників ще не передала справу про імпічмент до Сенату, де більшість місць мають республіканці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here