Демократи оприлюднили нові докази у справі про імпічмент Трампа

0
105

Документи комітету з розвідки Палати представників передав адвокат Лева Парнаса.

Палата представників США оприлюднила нові докази у справі про імпічмент президента Дональда Трампа. Очікується, що розглядати питання щодо відсторонення Трампа від влади Сенат почне вже наступного тижня.

Документи оприлюднені демократами у вівторок, 14 січня. Це роздруківки телефонних переговорів і електронних листів, а також рукописні замітки, що підтверджують тісний зв’язок особистого адвоката Трампа Руді Джуліані з американським бізнесменом Левом Парнасом, пише Politico.

За даними The New York Times, йдеться про листування, яке адвокат Парнаса Джозеф Бонді передав разом із фотографіями та іншими матеріалами демократам у Палаті представників.

Серед документів, які раніше не оприлюднювались, є повідомлення, в якому Джуліані просить про зустріч із президентом України Володимиром Зеленським у травні 2019 року.

У ньому адвокат повідомляє, що проводить розслідування щодо колишнього віце-президента США Джо Байдена, і дає зрозуміти, що діє “з відома і за згодою” Трампа. Сам президент Сполучених Штатів раніше заявляв, що домагався розслідування проти Байдена і його сина “від імені американського уряду”.

Саме спроба Трампа розправитися зі своїми політичними конкурентами руками України стала підставою для початку процедури імпічменту. Під час липневої розмови із Зеленським він домагався проведення в Україні розслідування справи Burisma – до складу правління цієї компанії входив син потенційного конкурента Трампа на виборах 2020 року Джо Байдена.

“Вимагайте від Зеленського заяви, що справу Байдена буде розслідувано”, – йдеться в записці Парнаса.

Ще один документ стосується колишнього адвоката Трампа Майкла Коена, який звинувачував боса в тому, що від його імені платив за мовчання порнозірці Стормі Деніелс і ще одній жінці в період виборчої кампанії 2016 року. У порноактриси нібито був зв’язок із майбутнім президентом.

“Колишній посол в Україні Марі Йованович також часто ставала об’єктом листування між Парнасом і союзниками”, – йдеться в матеріалі.

Парнас знав про стеження за американським послом в Україні незадовго до її відкликання. А займалися стеженням особи, пов’язані з Джуліані, свідчать документи.

“Вони бажають допомогти, якщо вам і нам сподобається ціна”, – писав Парнасу в березні 2019 року якийсь Роберт Хайд.

За словами голови комітету з розвідки Палати представників Адама Шиффа, нові документи свідчать про зв’язки Парнаса не лише з Джуліані, але і з українськими високопосадовцями.

“Ці повідомлення часто російською, що свідчить про те, що Парнас був прямим каналом зв’язку між адвокатом Трампа Джуліані та людьми, близькими до президента Володимира Зеленського”, – пояснив він.

Серед оприлюднених демократами документів також є лист адвоката американського лідера Джея Секулоу, в якому він пише, що Трамп уповноважив ще одного свого адвоката – Джона Дауда, представляти в суді інтереси Лева Парнаса і його партнера Ігоря Фрумана.

10 жовтня 2019 року у США заарештували близьких до Джуліані бізнесменів Лева Парнаса та Ігоря Фрумана. Обидва допомагали адвокату президента США “у справах, пов’язаних з Україною”: пошуку компромату на Байдена, зміщенні посла Йованович, лобіюванні призначень українських чиновників та інших. Їм інкримінують порушення правил фінансування виборчих кампаній.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here