Зеленський відкликає Чалого з посади посла у США

0
203

Президент України Володимир Зеленський готується відкликати посла України у Сполучених Штатах Америки Валерія Чалого. Відтак, Чалий не братиме участь у підготовці очікуваної зустрічі Зеленського із президентом СЩА Дональдом Трампом. 

Зі слів заступника керівника Офісу Президента України Вадима Пристайка, найближчим часом офіційний Київ проведе ротацію 12 послів України в інших державах.

“Сьогодні та вчора державний секретар МЗС обдзвонив кожного з керівників, подякував за роботу й попередив про те, що найближчим часом буде опубліковано відповідний указ. Ми не хотіли б, щоб керівники місій, яких ми поважаємо, отримали цю інформацію з Інтернету”, – заявив Пристайко, згідно з повідомленням ОП.

Пан Пристайко зазначив, що більшість дипломатів перебуває на посадах значно довше, ніж традиційні 4-5 років. А сама ротація є плановою.

Вадим Пристайко акцентував на тому, що ротація торкнеться і посла України у Сполучених Штатах Америки Валерія Чалого. Після відкликання Валерія Чалого посольство продовжить підготовку візиту Президента України Володимира Зеленського до США – під керівництвом тимчасового повіреного у справах України. Наразі уточнюється дата візиту й узгоджуються графіки президентів обох країн.

“Підбирається новий керівник місії в США, як і в інші 12 посольств, керівники яких сьогодні будуть відкликані”, – додав Вадим Пристайко.

Він також уточнив, що очільниками українських місій призначатимуть не лише професійних дипломатів, а й нових людей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here