Американський посол в Україні Марі Йованович повертається в США

0
223

Державний департамент підтвердив, що посол США Марі Йованович завершує роботу в Україні, а дата її від’їзду узгоджується з передачею президентської влади в Україні. Про це повідомляє “Укрінформ”. У Держдепі назвали ротацію посла запланованою.

“Посол Йованович завершує свій трирічний дипломатичний термін у Києві у 2019 році, як і планувалося ”, – зазначили в зовнішньополітичному відомстві США.

Як уточнили в Держдепі, “підтверджена дата від’їзду дипломата в травні узгоджується з процесом передачі президентської влади в Україні.

“Команда в Посольстві США в Києві, а також у Вашингтоні продовжує тісно співпрацювати з українським урядом та громадянським суспільством для зміцнення нашого партнерства”, – наголосили в Державному департаменті США. 

Посол США в Україні Марі Йованович покидає посаду 20 травня, а її наступника не призначено і не номіновано. Про це йдеться в колонці The Washington Postз посиланням на копію внутрішнього повідомлення Держдепу.

“Ми очікуємо на призначення тимчасово повіреного у справах США в Україні на довгий термін, до часу призначення та затвердження нового керівника Місії”, – йдеться в повідомленні, яке отримали співробітники Посольства США в Україні.

У перехідний період Джозеф Пеннінгтон продовжить виконувати обов’язки тимчасово повіреного у справах США в Україні, йдеться в матеріалі. Його автор, Джош Рогін, наводить різні заяви представників уряду США, зроблені неофіційно. Представник Держдепу сказав, що “Йованович завершує свою трирічну дипломатичну службу в Києві в 2019 році, як і планувалось”. Ще один посадовець адміністрації сказав, що посол раніше планувала поїхати на початку липня, і тому її від’їзд в травні означає зміну планів.

Ще інший посадовець зазначив, що Йованович запропонували залишитись до липня, але вона вирішила поїхати раніше.

Посла США відкликають, після того, як вона стала “ціллю політичних нападок” в консервативних американських ЗМІ, сказано в матеріалі. Раніше син президента США Дональд Трамп-молодший розкритикував Йованович нібито через її критичні заяви у бік Білого дому.

А тим часом лідер демократів у Палаті Представників США Стені Хойєр і голова Комітету з міжнародних справ Еліот Енгель звернулись до адміністрації Трампа з вимогою відмінити рішення про достроковий від’їзд із Києва посла Марі Йованович. Про це йдеться у заяві конгресменів, опублікованій 7 травня.

“Посол Йованович – відданий державний службовець і дипломат найвищого рівня, який представляв Сполучені Штати як при республіканських, так і при демократичних адміністраціях. Рішення відкликати її – удар по політичним позиціям.

Зрозуміло, що це рішення було політично мотивованим, оскільки союзники президента Трампа приєдналися до іноземних акторів у лобіюванні за звільнення посла”, – наголосили конгресмени.

“Від’їзд посла Йованович лише за кілька місяців до закінчення її перебування в Україні шкодить американським інтересам і підриває американську дипломатію”, – йдеться у заяві.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here