Українська армія отримала Javelin

0
225

Президент Петро Порошенко підтвердив, що в Україну зі США вже прибули протитанкові ракетні комплекси Javelin. Про це він написав у Facebook.
«Вітаю жвавий інтерес – і в Україні, і за її межами – до постачання нам комплексів Джавелін. Можу лише підтвердити, що так, довгоочікувана зброя прибула до українського війська. І значно зміцнила потужний стримуючий ефект нашої боєздатності і євроатлантичної безпеки. Продовжуємо працювати над зміцненням нашого оборонного потенціалу з метою відсічі російській агресії.
Щиро вдячний за справедливе рішення Дональду Трампу на підтримку України, на захист свободи та демократії. Вашингтон не лише виконав нашу спільну домовленість – він продемонстрував лідерство і важливий приклад.
Розраховую на твердість позиції всіх партнерів України, передусім країн Великої сімки: ціна за триваючу агресію проти України для Кремля має і надалі зростати», — заявив Президент.
Посол України в США Валерій Чалий пояснив, що надання американських протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні є чітким “стримуючим” меседжем для агресора, а також вагомим внеском для поновлення миру. Про це він написав на офіційній сторінці Facebook, коментуючи повідомлення Президента України про отримання американських ПТРК.
“Доручення Президента і народу України виконане. Протитанкові ракетні комплекси Javelin посилять бойову спроможність Збройних Сил України, які протидіють російській агресії, дозволять зберегти життя українських воїнів”, – зауважив український дипломат. Він також підкреслив, що головне в цих поставках – “чіткий сигнал від стратегічного партнера України – США, який стане ще одним стримуючим фактором на шляху подальшої агресії та ескалації конфлікту на сході нашої країни та вагомим внеском у відновлення миру”.
Міністр оборони України Степан Полторак заявив: «Вдячний Президенту України Петру Порошенку за титанічні зусилля для отримання протитанкових комплексів Javelin та Президенту Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу за позитивне рішення, яке дозволило суттєво підвищити обороноздатність України та забезпечити українських військовослужбовців сучасним озброєнням!
Це рішення дасть можливість приступити від теоретичної до практичної підготовки наших розрахунків Javelin, які розпочнуться 2 травня на базі навчальних центрів Збройних Сил України, та створити потужний протитанковий резерв.
Вітаю усіх з цією важливою подією!»