США ввели нові санкції проти Росії

0
193

Міністерство торгівлі США планує розширити список російських компаній, обмежених санкціями через конфлікт на сході України.
Список санкцій доступний для ознайомлення на сайті офіційного видання американського уряду Federal Register.
Санкції поширяться на 81 компанію та організацію під 86 найменуваннями.
Понад 50 компаній зі списку є підконтрольними російському газовому монополісту “Газпром” – для них запроваджується обов’язкове ліцензування всіх поставок. Сім компаній мають відношення до Криму, також у списку вказані індо-гонконгська фірма Giovan і гонконгське підприємство Technopole.
Санкції запровадять щодо підрядників на будівництві Керченського мосту в Криму: “СГМ-мост”, генеральний підрядник будівництва мосту через Керченську протоку, дочірнє підприємство компанії “Стройгазмонтаж” російського олігарха Аркадія Ротенберга. Також до списку компаній потрапив замовник будівництва Керченського мосту ФКУ Упрдор “Тамань” Федерального дорожнього агентства та пітерське підприємство “Гипростроймост”, яке спроектувало міст.
Крім того, санкції запровадять щодо “Комітету порятунку України”, до якого входять чиновники часів президентства в Україні Віктора Януковича. Цей комітет очолює колишній український прем’єр-міністр Микола Азаров.
У списку опинилася група компаній “Ангрстрем”, яка є провідним російським виробником мікроелектроніки, та один з лідерів виробництва радіоелектронної апаратури “Микран”.
Запровадження санкцій обґрунтували нанесенням збитків національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам США, а також порушенням принципів міжнародного права та провокуванням конфлікту в Україні.