Президент прийняв вірчу грамоту у посла США

0
197

29 серпня Президент Петро Порошенко прийняв вірчу грамоту у посла Сполучених Штатів Америки Марі Йованович.
Петро Порошенко привітав Марі Йованович із початком діяльності на посаді Посла США в Україні, зазначивши, що розраховує на її попередній досвід роботи в Києві у 2001–2005 роках.
Глава держави висловив вдячність американській стороні за політичну, фінансову та військово-технічну підтримку в боротьбі України проти російської агресії. «Розраховуємо на продовження ефективної співпраці», – зазначив Президент. У свою чергу, Марі Йованович повідомила, що планує зосередити свою роботу на тому, щоб ця підтримка зберігалася і посилювалася в майбутньому. «За останні два роки Україна зробила значний прогрес. І зараз маємо великі можливості для продовження розпочатих змін. США є надійним другом та підтримує Україну і реформи, які проводяться», – зазначила вона.
Окрему увагу було приділено небезпечному розвитку ситуації на Донбасі та каральним діям Росії в окупованому Криму.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

ДОСЬЄ «УС»
Марі Йованович є Послом США в Україні. Раніше вона була Послом в Республіці Вірменія (2008-2011 р.) і Киргизькій Республіці (2005-2008 р.). Нещодавно вона займала посаду декана факультету вивчення мови в Інституті дипломатичної служби Державного департаменту США. Раніше п. Йованович працювала міжнародним радником і заступником коменданта в Школі Дуайта Ейзенхауера з питань національної безпеки і стратегії ресурсів Національного університету оборони. Перед цим вона обіймала посаду головного заступника помічника держсекретаря США в Бюро у справах Європи й Євразії, а до того була заступником помічника секретаря Бюро з питань, пов’язаними з Північними, Балтійськими та Центральноєвропейськими країнами.

У 2003-2004 р. Посол Йованович була старшим радником заступника держсекретаря з політичних питань. До цього вона була заступником глави місії Посольства США в Києві. У Державному департаменті, Посол Йованович працювала у відділі співробітництва з Російською Федерацією, в Управлінні у справах європейської безпеки, а також в центрі управління. Вона також працювала за кордоном в Посольствах в США в Москві, Лондоні, Оттаві та Могадішо.

Кар’єрний дипломат Вищої дипломатичної служби, Посол Йованович шість разів отримувала Нагороду за найвищі досягнення в дипломатичній службі і п’ять разів – Найвищу почесну нагороду Державного Департаменту. Вона також отримала Президентську відзнаку за особливі заслуги і Нагороду Державного секретаря з дипломатії в області прав людини.

Посол Йованович – випускниця Прінстонського університету, де вона отримала ступінь бакалавра в галузі історії та досліджень, що стосуються Росії. Вона навчалась в інституті імені А. С. Пушкіна і отримала ступінь магістра в Національному університеті оборони.