Клінтон на чолі США може дати Україні військову допомогу, з якою зволікав Обама

0
589

На відміну від Обами, вона зайняла більш жорстку позицію проти агресивної політики Росії.
Зовнішньополітична доктрина кандидата в президенти Гіларі Клінтон має значно більше сенсу, ніж підходи її опонента-республіканця Дональда Трампа чи нинішнього президента США Барака Обами.
“Вона розмістить у Східній Європі військовий контингент на постійній основі для протистояння російській агресії. А якщо б вона була при владі, коли Росія почала вторгнення в Україну, то її адміністрація негайно б передала українцям зброю для захисту”, – цитує “Голос Америки” статтю Джеффрі Стейсі на сторінках журналу Foreign Policy.
Він нагадує, як Клінтон, коментуючи окупацію Криму, порівнювала вчинок Володимира Путіна з поведінкою Адольфа Гітлера, “який теж запевняв, що йому потрібно захищати німців” у Чехословаччині, Польщі і інших країнах.
Колишній посол США в Україні Джон Гербст, який працював у адміністрації Клінтон, коли вона обіймала посаду Держсекретаря, теж переконаний, що її позиція щодо Росії буде жорсткішою. Хоча підмітив, що кандидат в президенти утримується від критики політики Барака Обами.
“Я думаю, що вона не хоче прямо критикувати президента, в команді якого була Держсекретарем. Але ми бачимо чітку різницю в її аналізі політики Путіна і проблеми російської агресії. Я думаю, якщо вона стане президентом, США займуть належну лідерську позицію в цьому питанні”, – переконаний Гербст.
Він додав, що Клінтон не лише продовжить економічний тиск на Росію, а й розширить американську допомогу Україні.
“Гадаю, вона серйозно розгляне питання надання військової допомоги Україні, чого не хоче робити президент Обама”, – додав Гербст.
Раніше повідомлялося, що Клінтон вже заручилася підтримкою делегатів з’їзду для успішного висунення в якості офіційного кандидата в президенти від Демократичної партії. Але є і так звані “суперделегати” – видні члени партії, які не залежать від підсумків праймеріз і можуть голосувати на з’їзді демократів на свій розсуд. Нагадаємо, мільярдер Дональд Трамп є єдиним кандидатом на пост президента США від Республіканської партії. До того ж він вже заручився достатнім для свого висунення числом голосів делегатів (1239 – на 2 більше, ніж необхідно).
За матеріалами: Голос Америки (Українська служба)