Вашингтон цікавиться реформами в Україні

0
148

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у понеділок, 23 травня, провів зустріч із Заступником Міністра фінансів США з питань міжнародних фінансів Раміном Тулуї. Сторони обговорили пріоритетні напрямки реформ в Україні та перспективи двосторонньої співпраці.
Прем’єр-міністр подякував США за рішення про виділення кредитних гарантій в 1 млрд доларів на підтримку України. “Це дуже важливий крок для макроекономічної стабілізації нашої країни”, – підкреслив він.
Володимир Гройсман поінформував, що минулого тижня в Україні завершила роботу місія Міжнародного Валютного Фонду. За його словами, Уряд продовжить співпрацю із МВФ та докладатиме усіх зусиль для виконання зобов’язань, які взяла на себе Україна. “Уряд України налаштований на проведення структурних і системних реформ у країні, і ми усвідомлюємо, що ці реформи потрібні в першу чергу нашій країні”, – підкреслив він.
Так, серед пріоритетних напрямків діяльності Уряду – боротьба із корупцією, зокрема на державних підприємствах шляхом публічного обрання на конкурсах їхнього керівництва та забезпечення проведення відкритої приватизації, та реформа української митниці. Також у фокусі уваги Уряду – реформа енергетичного сектору економіки, підвищення ефективності соціальної політики та інституційної спроможності влади, забезпечення рівних умов для ведення бізнесу, проведення дерегуляції, а також пенсійної реформи, зауважив Володимир Гройсман.
Голова Уряду нагадав, що раніше у понеділок він зустрівся зі Спеціальним Уповноваженим з питань захисту митниці та кордону США Робертом Джилем Керліковське. Під час зустрічі відбулося підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між їх митними адміністраціями. “Це дуже важливий крок. Ми налаштовані на рішучу боротьбу з корупцією у митних органах, яка сьогодні є, і дуже розраховуємо на підтримку Сполучних Штатів”, – зазначив Володимир Гройсман.
Заступник Міністра фінансів США з питань міжнародних фінансів Рамін Тулуї позитивно відзначив перші кроки нового Уряду, зокрема щодо запровадження єдиної ринкової ціни на газ, щодо завершення другої програми МВФ, а також заяви стосовно необхідності припинення політичного впливу олігархів.
Рамін Тулуї відзначив прогрес у партнерстві України та США, досягнутий за останні два роки, а також підкреслив готовність США підтримувати Україну на шляху реформ, свідченням чого стало рішення про виділення третьої фінансової допомоги у вигляді кредитних гарантій.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман  23 травня також зустрівся зі Спеціальним Уповноваженим з питань захисту митниці та кордону США Робертом Джилем Керліковське. У присутності Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров та Спеціальний Уповноважений з питань захисту митниці та кордону США Роберт Джил Керліковське підписали Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між їх митними адміністраціями.
Під час зустрічі сторони обговорили перспективи реформування митної та прикордонної служб України та двосторонньої взаємодії країн у цих сферах.
“Ми маємо дуже позитивний досвід впровадження змін і реформ в національній поліції України за підтримки Сполучених Штатів. Я глибоко переконаний у тому, що наш наступний успіх має бути якраз в сфері митниці”, – заявив Володимир Гройсман на початку зустрічі.
Голова Уряду зазначив, що за роки незалежності в Україні не було проведено структурних реформ в митній та прикордонній сферах. Сьогодні митна служба уражена корупцією та потребує ефективних змін, наголосив він. У зв’язку з цим Володимир Гройсман назвав символічним підписання Угоди між Урядами України і США про взаємну допомогу між їх митними адміністраціями.
“Ми абсолютно рішучі щодо наведення ладу на українській митниці, і ми дуже розраховуємо на вашу підтримку і допомогу, – наголосив Прем’єр-міністр. – Ми налаштовані на швидкі, відкриті, зрозумілі і якісні реформи у цій сфері”, – підкреслив він.
Своєю чергою Спеціальний Уповноважений з питань захисту митниці та кордону США Роберт ДжилКерліковське наголосив на важливості підписаної сьогодні Угоди. Зокрема, за його словами, вона створює необхідну нормативно-правову базу для обміну інформацією щодо виконання митних правил, дає можливість обміну досвідом у цій сфері та удосконалення співпраці країн, що сприятиме забезпеченню національної і економічної безпеки.
“Угода, яку ми підписали сьогодні, є свідченням нашої спільної мети – досягти належного дотримання закону і сприяти більш ефективній торгівлі між нашими країнами”, – зазначив він.
Роберт Джил Керліковське також високо оцінив роботу прикордонної служби України. Він також подякував Прем’єр-міністру за персональне лідерство і відповідальність у реформуванні митної та прикордонної сфер.
Своєю чергою Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров та Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко також засвідчили готовність щодо проведення швидких та ефективних змін у відповідних службах.
Іван ДМИТРІВ,
«Українське Слово»