Щоб перемогти у війні, солдати повинні мати сильний духовний стрижень

0
381

На запрошення Волонтерської сотні Українського католицького університету (УКУ), група військових інструкторів армії США, які на Яворівському полігоні тренують солдатів Національної гвардії зустрілися зі студентами, працівниками та гостями УКУ.
Ректор о. Богдан Прах, у вітальному слові, подякував американським військовим, що у свій спосіб — навчаючи українських солдат — вони реагують на російську агресію, не залишилися небайдужими. Він наголосив, що їхня присутність — це спосіб поваги до української держави. Отець-ректор також подякував усім українським військом, тим, які на фронті, курсантам військових училищ та інститутів, які самовіддано захищають усіх українців та готові кожної миті пожертвувати найдорожчим — своїм життям, заради захисту держави.
Командир американської бригади Тодд Бравн, який керує підрозділом «Скала» 173 американської армії розповів, що перш ніж виїхати працювати в Україну був у Камеруні, але після агресії Росії, його товариші служать по цілій Європі: Естонія, Литва, Угорщина, Туреччина.
Він розповів, що до цього завдання вони поставилися дуже відповідально. Працюють окремими модулями, вчать Національну гвардію захищати територіальну цілісність держави. Перший модуль — це стрільба, медичне тренування, фізична підготовка та протимінна підготовка та вчимося давати відповідь на артилерійські обстріли.
Хочу сказати, що мої солдати також багато чого навчилися від українських колег, ми також зацікавлені у цьому навчанні. “Як ветеран Афганістану та Іраку дуже добре розумію ваші проблеми, ситуацію війни, яку Україні нав’язали”, – підкреслив Тодд Бравн. Він говорить, що порівнюючи з іншими країнами в яких він служив, українська армія має не погане спорядження. Проблема в тому, що часто військові не знають, як правильно використовувати те, що вже є. Тому ми вчимо як максимально корисно використовувати те, що вже є.
Серед того, що не вистачає – це, в першу чергу, бронежилети, комп’ютери та прилади нічного бачення.
Інструктор вважає, що українські військові повинні зосередитися на фізичній підготовці та мати сильний, здоровий і критичний розум. Щоб витримувати обстріли, довгі відрядження, солдати повинні мати духовний стрижень, який, за словами Тодда Бравна, також допомагає долати психологічні розлади, які часто бувають після війни.
Прес-служба УКУ