Відбулись щорічні Збори Централі українських кооператив Америки

0
219

5-6 червня 2015 у Вашинґтоні, округ Колумбія, Централя Українських Кооператив Америки (ЦУКА) провела свої 34-і щорічні збори та весняну конференцію.
31 учасник зборів, що представляли 13 Українсько-Американських кредитових кооператив, зібралися разом, щоб почути презентації на актуальні для керівників кредитових кооператив теми й обрати нову раду директорів.
Конференція розпочалася з привітання голови ЦУКА Василя Корнила, президента ЦУКА Орисі Бурдяк та гостей – Ольги Шевелі, президента Української Світової Кооперативної Ради (УСКР).
Далі слідували презентації на теми, що становлять цікавість стосовно подальшого розвитку кредитових кооператив, – культура членства, Закон про банківську таємницю, тенденції та проблеми кредитівок у США та брифінг про законодавчі, політичні та нормативні питання у Вашинґтоні.
Дана Бойко з Торонто, кандидат на доктора філософських наук з економіки в Українському вільному університеті у Мюнхені, представила делегатам свої висновки відносно фінансових показників Українсько Американських кредитових спілок у 2007-2009 роках фінансової кризи.
Далі слідувала дискусія за круглим столом під супроводом Тамари Денисенко, члена правління і колишнього виконавчого директора Української Федеральної Кредитної Спілки у Рочестері. Були обговорені проблеми та зміни, які стоять перед українськими кредитовими спілками: оцінка праці ради директорів та розвиток діяльності волонтерів, планування на зміни правління, зростання членства.
На святкову вечерю прибули провідники українсько-американських установ Вашинґтона. Від посольства України у США присутніми були: Ярослав Брисюк, Тимчасово повірений у справах України в США; радник Віталій Тарасюк – глава відділу економіки й торгівлі; Ореста Старак – перший секретар. Михайло Савків, директор Української Національної Інформаційної Служби, представив делегатам оновлену інформацію про справи України у Вашинґтоні, а президент Фонду США-Україна Надія МакКоннелл, розповіла про майбутні програми Фонду. Мирослава Ґонґадзе з «Голосу Америки» виступила зі закликом на гуманітарну допомогу Україні у час великої потреби.
6 червня Централя провела свої звітно-виборчі збори, що включали звіти керівництва та різних комітетів. Також відбулося переобрання членів ради директорів на 2015-2016-каденцію.
Президент ЦУКА Василь Корнило повідомив про діяльність Централі за минулий рік, а також про поточний стан справ Українських Американських кредитових кооператив. На 31 березня 2015 року активи 14 членів ЦУКА складають $2.887 блн. дол., на $39 млн. дол. більше, ніж наприкінці минулого року. Вклади членів становлять $2.439 блн. дол., на $32 млн. дол. більше, ніж 31 грудня 2014 року. Членство кредитових спілок виросло до 99,247 осіб.
За повідомленням президента ЦУКА Орисі Бурдяк, календар кредитових кооператив 2015 року був присвячений мистецтву Едуарда Козака. Більш ніж 29,000 календарів були поширені серед членів.
У 2015 р., Українська Федеральна Кредитова Кооператива «Самопоміч» (Балтимор) відзначає свою 60-ту річницю. Централя вручила почесну грамоту признання балтиморському делегатові та віце-президентові ЦУКА Степанові Керді, привітала кредитову кооперативу з її 60-літтям, дякуючи їй за служіння та відданість українській громаді у США за час свого існування.
До ради директорів та комітетів ЦУКА на 2015-2016 рік обрано:
Екзекутивний комітет: Василь Корнило (Українська, Рочестер) – голова; Степан Керда (Самопоміч, Балтимор) – 1-ий заступник; Юрій Стахів (Самопоміч, Нью-Інґланд) – секретар. Члени: Маруся Колодій (Самопоміч, Філадельфія), Роман Козіцький (СУМА-Йонкерс), Богдан Курчак (Самопоміч, Нью-Йорк), і Богдан Ватраль (Самопоміч, Чикаґо).
Члени ради директорів: Богдан Чепак (Самопоміч, Клівленд), Роман Якубович (Основа, Парма), Степан Качурак (Українська Національна, Н.Й.), Віра Куцій (Будучність, Міч.), Михайло Левко (Самопоміч, Н.Дж.),Наталія Марущак (Самопоміч, Міч.) і Євген Шестак (Самопоміч, Пітсбург).
Ревізійна комісія: Андрій Якимович (Будучність, Міч.), Богдан Лісовський (Самопоміч, Міч.) і Богдан Вруський (Самопоміч, Чикаґо).
Виборча комісія: Ярослав Федун (Самопоміч, Н.Дж.), Орест Ліщинецький (Самопоміч, Клівленд), Юрій Стахів (Самопоміч, Нью-Інґланд).
Статутова комісія: Маруся Колодій (Самопоміч, Філадельфія), Орест Ліщинецький (Самопоміч, Клівленд), і Любомир Липецький (Самопоміч, Міч.).
Комітет Страхового трасту: Орися Бурдяк, Степан Качурак, Степан Керда, Маруся Колодій, Богдан Курчак, Ігор Ляшок та Іван Оліярчик.
Орисю Бурдяк обрано президентом ЦУКА та Української Кооперативної Страхової Агенції в Чикаґо. Штатними членами ЦУКА є Христина Пилипович та Ніна Бебко.
Стефан Качурак, голова Української Національної Федеральної Кредитової Спілки в Нью-Йорку, запросив делегатів провести осінню конференцію та загальні збори ЦУКА на 2016 рік у Саут Баунд Брук, Нью-Джерсі, з нагоди 50-ї річниці Української Національної Федеральної Кредитової Спілки.
Орися БУРДЯК,
президент ЦУКА

Фото Степана КАЧУРАКА