Джозеф Байден та Петро Порошенко регулярно обговорюють реалізацію мирного плану

0
184

19 червня Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом.
Сторони обмінялися думками щодо стану реалізації мирного плану Президента України. При цьому Віце-президент США рішуче підтримав наполегливі зусилля Глави Української держави у відновленні миру та спокою на сході України.
Джозеф Байден висловив щирі співчуття у зв’язку із загибеллю українських військових під час проведення антитерористичної операції.
22 червня Глава української держави знову мав телефонну розмову з Віце-президентом Сполучених Штатів Америки.
Петро Порошенко повідомив про десятки фактів порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків, зокрема обстріли позицій українських військових, які належним чином зафіксовані.
Віце-президент США повідомив, що його країна уважно спостерігає за розвитком ситуації. “Ми вражені наскільки ретельно ви виконуєте заявлений мирний план і припинення вогню. Весь світ вас підтримує” – заявив Джозеф Байден. “Ми уважно спостерігаємо за розвитком ситуації і сьогодні це один з пріоритетів для США”.
Джозеф Байден підтвердив, що Сполучені Штати працюють в тісному співробітництві з партнерами Великої сімки,  щоб підготувати подальші економічні санкції проти Росії, якщо Москва не застосує заходи, як зазначено в декларації лідерів G7, щоб зупинити потік зброї та бойовиків через кордон і не використає свій вплив, щоб публічно закликати сепаратистів скласти зброю.
Глава держави оголосив, що одним з важливих кроків є домовленість про збільшення кількості інспекторів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Донецькій та Луганській областях, в тому числі на блокпостах. Збільшення кількості спостерігачів має передбачати і запрошення російських інспекторів в складі місії ОБСЄ для моніторингу і підтвердження дотримання режиму припинення вогню українською стороною.
Наступного дня  Президент України Петро Порошенко у телефонній розмові з Віце-Президентом США Джозефом Байденом обговорив процес реалізації мирного плану.
Джозеф Байден оцінив дії української влади як правильні та високопрофесійні.
Петро Порошенко зі свого боку заявив, що припинення вогню з боку бойовиків має супроводжуватися звільненням заручників та перекриттям кордону для зупинення проникнення на територію України найманців, зброї та наркотиків з російської сторони. Порошенко констатував, що зараз Росія має продемонструвати реальні кроки назустріч.
Президент України наголосив, якщо мирний план не виконуватиметься, то США і ЄС мають докласти рішучих зусиль на підтримку України, зокрема рішенням Європейської Ради 27 червня. На думку Глави держави, трансатлантична солідарність у цьому питанні є дуже важливою.
Дж. Байден поінформував П.Порошенка про розмову Президента США Б.Обами та Президента Російської Федерації В.Путіна, яка була майже повністю присвячена українському питанню.
У відповідь Президент України висловив подяку США за підтримку, зокрема у розширенні програм співпраці у сфері безпеки та оборони. Зокрема, йшлося про одночасні короткострокові заходи для надання термінової допомоги, а також довготермінових програм задля побудови інституційної спроможності української армії.
В ході розмови Віце-Президент США також позитивно оцінив залучення до тристороннього формату переговорів з імплементації мирного плану другого Президента України Леоніда Кучму.
Під час телефонної розмови 24 червня Віце-Президент США висловив співчуття Президенту України у зв’язку із загибеллю 9 українських військових внаслідок обстрілу вертольота поблизу Слав’янська.
Зі свого боку, Глава української держави різко засудив даний інцидент, а також обстріли з боку терористів, що постійно відбуваються з часу одностороннього оголошення Україною про припинення вогню.
Президент України та Віце-Президент США домовилися координувати зусилля у час, що залишився до закінчення терміну режиму припинення вогню, для забезпечення повноцінної реалізації мирного плану.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»