Міністр освіти і науки України перебував у США з робочим візитом

0
144

18-19 червня 2014 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт перебував з робочим візитом у Вашингтоні (США) – для участі  у ІІ-му щорічному саміті Українсько-американської робочої групи: Щорічний табель України (US-UA Working Group Yearly Summit II: Providing Ukraine with an Annual Report Сard).
Учасники саміту – представники  урядових кіл та громадських організацій  США, Канади, країн ЄС та України. Виступаючи з доповіддю на одній із сесій саміту Міністр Сергій Квіт окреслив основні напрямки політики Уряду України, пояснив соціально-політичну ситуацію на Сході країни, а також розповів про перспективи реформування освітньої галузі України відповідно до європейських і світових стандартів.
Під час візиту до США Міністр Сергій Квіт провів зустрічі з представниками Американської ради зовнішньої політики, Міжнародного республіканського інституту, Американської ради з міжнародної освіти, програми «Відкритий світ», Фонду «Джеймстаун», Фундації «Україна – США», Національного фонду демократії та дав інтерв’ю українській службі ТРК «Голос Америки».
Під час багатьох зустрічей, крім іншого, обговорювалися перспективи і можливості співпраці в освітній галузі, що сприяло би головній меті сучасного МОН – покращенню якості освіти. Крім того, Міністр та урядовці США вели мову про надання допомоги Україні при вивченні англійської мови, без знання якої інтеграція у світовий науковий та освітній простір неможлива.
Під час зустрічі з Послом України в США Олександром Моциком Міністр освіти і науки Сергій Квіт обговорив перспективи подальшого розвитку українсько-американської співпраці у сферах вищої та середньої освіти, а також інтенсифікації наукових досліджень.
Міністр Сергій Квіт також дав інтерв’ю українській службі ТРК «Голос Америки»
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»

Досью «УС»
Квіт Сергій Миронович – Міністр освіти і науки України, професор Могилянської школи журналістики, доктор філологічних наук, доктор філософії (PhD).
Народився 26 листопада 1965 року в м. Ужгород. Майстер спорту з фехтування. У 1982 році закінчив середню школу № 17 у м. Львів. У 1983-1985 роках проходив службу в 29-й окремій спортивній роті Прикарпатського військового округу. Після військової служби вступив на підготовче відділення факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчив у 1991 році. Від студентських років і донині продовжує журналістську діяльність.
Захист кандидатської дисертації відбувся в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка в 1997 році. Через три роки там же відбувся захист докторської дисертації. У 2001 році захистив докторську дисертацію в Українському вільному університеті (ФРН, м. Мюнхен). Викладацьку роботу розпочав у 1996 році в Інституті журналістики, де працював до 2001 року. У 2000-2001 роках очолював управління преси і книговидання Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України.
Першу роботу за фахом розпочав у 1991-1992 роках у журналі «Слово і час» Інституту літератури НАН України. У 1992 роках протягом кількох місяців працював у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) на посаді головного редактора газети «Так». Очолював журнал «Українські проблеми» з 1993 до 2003 років. Вдруге прийшов до НаУКМА у 2001 році відкривати Могилянську школу журналістики, директором якої був по 2007 рік.
У 2002-2007 роках також працював деканом факультету соціальних наук і соціальних технологій НаУКМА. Обраний на посаду президента НаУКМА у 2007 році на Академічній конференції  (Загальних зборах) університету.
Наукові інтереси – філософська герменевтика, масові комунікації, університетський менеджмент. У 1990 році виступив членом-засновником Асоціації «Нова література», у 2002-2010 роках був президентом Центру медіа-реформ, з 2005 року – член Національної комісії з питань утвердження свободи слова та інформаційної галузі.
Відзначений преміями журналу «Світовид» (1994), «Благовіст» (1996) та Фундації Українського вільного університету (2004). Стипендіат Фундації ім. Фулбрайта (2006-2007), Інституту Кеннана (2009) та Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2010).