У «РІДНІЙ ШКОЛІ» – РІДНА МОВА!

0
181

Учні «Рідної школи» в Чикаго активно брали участь в Міжнародному конкурсі української мови ім. Петра Яцика з часу його заснування. Конкурс ставить за мету утвердження державного статусу української мови в Україні, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Декілька років поспіль учні-переможці чиказької «Рідної школи» збирали багатий врожай дипломів.
У лютому 2013 року «Рідна  школа» взяла участь у міжнародному мовно-літературному конкурсі  учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, який проводило Міністерство освіти і науки України для учнів та студентів з числа українців, що проживають за межами України. Наприкінці минулого року в  «Рідній школі» Генеральний консул України в Чикаго А. Праведник здійснив урочисте нагородження дипломами 18 переможців конкурсу.
Розпочав церемонію дипломат словом подяки за зусилля школи з збереження і розвитку української мови за кордонами держави. Подякував вчительському колективу, батькам та  кожному зокрема з учнів 6-10 тих класів, що виявили високі знання та любов до української мови в своїх конкурсних працях на теми: «Вічність Шевченкового слова», «Україна в уяві Тараса Шевченка: свобода, справедливість, гармонія», «Місце Тараса Шевченка в українській культурі». Усім було дуже приємно серед нагороджених бачити випускників  2013 року разом із батьками , що в цей день теж прибули до «Рідної школи».
Учні і вчителі «Рідної школи» люблять свою Україну.  Те, що зараз відбувається в Україні, проходить через їхні серця, залишаючи глибокий відбиток болю, переживань, кличе їх долучитися до боротьби за її справді вільне, європейське майбутнє. Внеском маленьких українців Америки у цю справу буде опанування й вільне володіння рідною українською мовою.
Віра ЖУРАВСЬКА-КРІЛЬ,
вчителька «Рідної школи»,
Чикаго