ПЛЕКАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ

0
156

16 листопада  в катедрі св.о.Миколая Патріархом  Філаретом спільно з владикою Річардом, духовенством Української Греко-Католицької Церкви та Української Православної Церкви Київського Патріархату була відслужена екуменічна панахида за упокій душ жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр.
Святійшого Патріарха Філарета та гостей зустріли хлібом-сіллю о. ректор катедри св.о.Миколая Богдан Налисник з духовенством, представники громадських та парафіяльних організацій, українці Чикаго та околиць.
Перед початком панахиди до присутніх звернувся з своїм архиєрейським словом владика Річард та наголосив на нашій спільній трагедії, яка сталася 80 років тому і яка не повинна повторитися в історії не тільки українського народу, але і усього людства.
Після панахиди до вірних звернувся Патріарх Філарет, який детально пояснив причини виникнення Геноциду та його страшні наслідки для українського народу,  а також критично оцінив сучасну політичну і релігійну ситуації в Україні та в черговий раз акцентував на важливості вступу України до Європейського Союзу, де Україна має шанс бути вільною демократичною державою.
Панахида відбувалась під величний спів зведеного хору. Програму цього заходу проводили представники Фундації Українського Геноциду – США. Катедра св.о.Миколая в цей день  на молитву зібрала в храмі велику кількість вірних різних конфесій, учнів та вчителів суботніх шкіл українознавства, молодіжних організацій (СУМ, Пласт), УККА, Генерального консула України в Чикаго Андрія Праведника та багатьох інших гостей.
У ці дні, коли українці вшановують пам’ять мільйонів братів і сестер, зморених сталінським голодом, варто вкотре згадати історія України, що, на жаль, була полем фальсифікацій і заборон. Це позначається і досі: на полі спустошеному добре приживається бур’ян. Відновлення пам’яті, укріплення національної пам’яті, виховання національної гідності – одне з першочергових завдань громадянського суспільства. Історичну пам’ять слід наполегливо плекати в кожній людині, в кожному поколінні. І ніколи не здрібнювати її до пропагандистських гасел і легковажних домислів. Вона є фундаментом правди.
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго
Фото автора та прес-служби УАФКС «Самопоміч»