ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ ВІДВІДУЄ ПАРАФІЇ ВІКАРІАТУ УПЦ КП В США ТА КАНАДІ

0
474

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у супроводі митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія, першого проректора Київської православної богословської академії (КПБА) протоієрея Олександра Трофимлюка, професора Дмитра Степовика прибув з Києва до Сполучених Штатів Америки.
В аеропорті ім. Кеннеді Нью-Йорка  8 листопада о 22 год. за місцевим часом делегацію із хлібом-сіллю зустріли настоятель парафії Вознесіння Господнього м. Кліфтон протопресвітер Олег Жовнірович, настоятель Свято-Троїцького храму м. Бріджпорт протоієрей Олександр Двінятин, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Купер Сіті протоієрей Богдан Згоба, клірик собору св. Андрія Первозваного м. Блуміндгейл священик Михайло Лещишин, голова управи собору св. Андрія Первозваного м. Блуміндгейл Іван Яресько, голова управи Свято-Троїцького храму м. Бріджпорт Іван Данч та заступник голови управи кафедрального Свято-Володимирського собору м. Нью-Йорк (УПЦ в США) Юрій Федорів.
На другий день свого архипастирського візиту до США о 9 год. ранку Святійший Патріарх Філарет дав велике двогодинне інтерв’ю одному з найбільших телеканалів Голівуду, на основі якого має бути змонтований документальний фільм. Після цього делегація УПЦ Київського Патріархату відвідала кафедральний Свято-Володимирський собор м. Нью-Йорк (УПЦ в США) на запрошення управи храму та зокрема голови п. Всеволода Саленка.
Відтак Святійший Патріарх Філарет побував у парафії Вознесіння Господнього м. Кліфтон, де у співслужінні митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія, першого проректора КПБА протоієрея Олександра Трофимлюка, настоятеля храму протопресвітера Олега Жовніровича та багатьох священнослужителів Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США і Канаді відправив панахиду перед пам’ятником загиблим під час Голодомору-геноциду українського народу. Заупокійну службу відвідала велика кількість парафіян. Після закінчення богослужіння управа Свято-Вознесенського храму влаштувала прийняття, під час якої присутні мали змогу переглянути великої мистецької якості постановку, присвячену Голодомору.
Третього дня свого архипастирського візиту до Сполучених Штатів Америки Святійший Патріарх Київський і всєї Руси-України Філарет відвідав Свято-Троїцьку парафію м. Бриджпорт, штат Коннектикут, яка відзначає 60-ліття заснування. Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату з квітами та запашним короваєм зустрічали члени управи на чолі з головою п. Іваном Данчем та настоятель протоієрей Олександр Двінятин.
Ще до початку богослужіння храм був переповнений вірними, які бажали молитися зі своїм архипастирем. Урочистості, як і належить, розпочалися з молитви. Святійший владика у співслужінні митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія та кліру звершив Божественну літургію.
Наприкінці літургії Святійший владика звернувся до них із мудрим батьківським словом.
З нагоди ювілею парафії Патріарх Філарет нагородив членів громади високими церковними відзнаками: настоятеля протоієрея Олександра Двінятина та активного парафіянина, члена ревізійної комісії Сергія Муца – орденами св. вмч. Юрія Переможця; старосту хору, колишню голову парафіяльної управи Світлану Гусак – орденом св. вмц. Варвари; заступника голови сестрицтва Ірину Сохацьку та заступника голови управи Романа Стасюка – ювілейними медалями «1025-ліття хрещення Київської Руси-України»; скарбника парафії Любомира Турчака – благословенню Патріаршою грамотою.
До ювілею також перед входом до храму був споруджений великий дерев’яний дубовий хрест, який Патріарх освятив.
Після богослужіння всі присутні зібралися у церковній залі, де відбулося святкове прийняття, на якому отець Олександр Двінятин розповів про історію храму. З вітальними словами виступили актив парафії та численні гості.
Треба відзначити, що громаду нині складають переважно молоде покоління українців, а отже, віримо, що Свято-Троїцька парафія м. Бриджпорт святкуватиме ще не один ювілей.
11 листопада 2013 року завершилося перебування делегації УПЦ Київського Патріархату у штаті Коннектикут.
Наступні дні, до четверга, Святійший Патріарх Філарет, протоієрей Олександр Трофимлюк, професор Дмитро Степовик та п. Іван Яресько проведуть у столиці США Вашингтоні, де заплановані зустрічі з відомими конгресменами і сенаторами та низка інтерв’ю.
12 листопада 2013 року Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета запросив президент Українського товариства розвитку п. Юрія Чопівського – відомого мецената України та Української Православної Церкви.
У зустрічі також взяли участь: Надзвичайний і Повноважний Посол України в Сполучених Штатах Америки Олександр Моцик з дружиною; голова фундації “США – Україна” п. Надія Мак-Коннел з чоловіком Робертом; віце-президент та директор фундації “США – Україна” в Україні Маркіян Білинський; журналіст, колишній ведучий програми “Вікно в Америку” п. Петро Фединський. Святійшого владику супроводжували перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, професор Дмитро Степовик та п. Іван Яресько.
12 листопада 2013 року, в рамках архипастирського візиту до Сполучених Штатів Америки, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет виступив у прямому ефірі Української служби “Голос Америки”, під час якого розповів про мету відвідин США цього року, про важливість вступу України на правах асоційованого члена до Євросоюзу, про позицію українських Церков щодо одностатевих шлюбів, абортів, розлучень тощо.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»