ВИМУШЕНИЙ КРОК

0
156

Адміністрація Обами розсекретила нову частину документів, що стосуються вистежування у
телефонів та електронної пошти і збору інформації про громадян США, датованих переважно 2009 і 2011 роком. У більшості з них ідеться про те, як членів Конгресу інформували про програми стеження АНБ. Зокрема, можна зробити висновок, що ФБР та міністерство юстиції США тиснули на конгресменів, щоб ті не закрили програми стеження за громадянами. Потребу такого стеження спецслужби пояснювали боротьбою з тероризмом. При цьому обговорювати ці питання публічно конгрес¬мени не мали права через їх секретність і загрозу національній безпеці.
Нещодавно проект «Вікілікс» у своєму «Твіттері» опублікував посилання на мапу світу з позначеними на ній пунктами, звідки АНБ прослуховувала телефони та збирала іншу інформацію. Як зазначено в підписі, саме такий варіант мапи колишній співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден передав німецькому журналу «Шпігель». Видання її опублікувало, проте після значних цензурних правок — більшість міст було «розмито».
На оригіналі, оприлюдненому «Вікілікс», Берлін, Париж, Рим, Мадрид, Прага, Москва, Тбілісі, Київ та деякі інші міста позначено пунктами «оснащеного розташування» АНБ — Staffed Location. Червоним кольором позначено три пункти в Африці та на Близькому Сході, які є зоною «активного спостереження» (розібрати їх назви на поданій мапі неможливо). Серед латиноамериканських точок присутності позначені столиці Еквадору, Бразилії і навіть Куби.
Кирило СТРІХА