Усіх об’єднав Господь, віра і рідна українська пісня

0
242

З великим піднесенням відбулось храмове свято в парафії св. Софії Української Православної Церкви Київського Патріархату  в Чикаго, де настоятелем о. Петро Мазепа, а протягом багатьох літ беззмінним головою управи трудиться Андрій Скиба. Забігаючи наперед, скажу, що саме завдяки невтомній праці пана Андрія, стараннями сестринства св. Софії, храмове свято вдалося на славу. Спасибі вам, пане Андрію, щира дяка вам, брати і сестри у Христі!
До речі, Софія з грецької означає «Божа Премудрість», тобто вказує на особу Ісуса Христа, Воплочену Божу Премудрість.
Так був названий храм Святої Софії у Константинополі. Пізніше, у 1036-1037 роках князь Ярослав Мудрий побудував храм такої ж величі, як Константинопольський, і назвав його в честь Святої Софії, Божої Премудрості. Відрадно, що протягом десятиліть твердиною українського православ’я на американській землі, зокрема, в Чикаго, є катедра святої Софії. Сестринство парафії носить назву святої Софії, Божої Премудрості: щоб вказати зв’язок з Софією Київською, символом могутньої християнської держави Київської Русі, великих християнських князів-реформаторів, традиції яких ми прагнемо продовжувати. Адже свята Софія – символ незнищимості Божого храму і заохота до розбудови нових храмів на рідній землі і на поселеннях.
У катедрі св. Софії спочатку відслужили Божественну Літургію. Чимало в цей день було запрошено і гостей. Цілі черги вишиковувались до священника на сповідь, тож чимало було і причасників.
Відразу ж по закінчення святої Літургії  відбулось святкове частування – вельми різноманітне, неймовірно смачне. Не переставала звучати пісня  на святковому обіді, програму вели самі прихожани маленької, але потужної парафії святої Софії.
Храмове свято завершилось дуже швидко, але спомин про нього залишиться ще надовго, адже нас всіх об’єднав Господь, віра і рідна українська пісня.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»,
Чикаго