ВІДБУЛИСЬ РІЧНІ ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ КАСИ «САМОПОМІЧ»

0
258

62-і Річні загальні збори Українсько-Американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч» відбулися 18-го травня 2013 р. в головному бюро кредитівки в Чикаго й одночасно в Виппані, в Українсько-Американському культурному центрі Нью-Джерсі, де міститься філія каси.
Збори офіційно відкрив президент дирекції Михайло Р. Кос. Ярослав Завійський, віце-президент кредитівки, відповідальний за філії в Ню-Джерсі, провадив зборами у Виппані. У залу в Чикаго увійшли ветерани з прапорами, пролунали національні гімни. Опісля отець Віктор Полярний, настоятель української православної катедри св. Андрія Первозваного у Блумінґдейл, Ілл. прочитав молитву. Отець Богдан Налисник, настоятель катедри св. о. Миколая, прочитав молитву, що її передав владика Ричард Семінак.
Однохвилинною мовчанкою вшановано членів Кредитівки, що відійшли у вічність протягом 2012 року. Опісля представлено членів Ради директорів, Контрольної комісії, Кредитового комітету і Дорадчого комітету Нью-Джерсі. Президент дирекції Михайло Кос прочитав порядок денний. Віктор Войтихів, секретар дирекції, зачитав протокол з минулорічних загальних зборів.
Слухали звіти дирекції. Перший звіт подав президент дирекції Михайло Кос. Д-р Кос порівняв обставини великої депресії зі сьогоднішньою великою рецесією, особливо їх  тривалість і наслідки, кoтрi впливають на екoнoмiчну ситуацiю краïни та нашoгo членства. Президент також підкреслив позитивні висліди фінансової діяльності кредитівки у минулому році.
Наступним звітував президент установи і виконавчий директор Богдан Ватраль. У звіті він пoяснив труднощі, з якими каса боролася у 2012 році. Незважаючи на всі проблеми, кредитівка закінчила 2012 рік з позитивними показниками. «Самопоміч» обслуговує членів всіма потрібними фінансовими послугами. Президент Ватраль додав: «Наша мета як української установаи, створеної українською громадою,  – служити українській громаді, створити такі обставини, щоб члени могли якнайкраще користати з наших довголітніх прибутків, не ризикуючи нашим капіталом. Я вірю, що ми знайдемо той ключ, і члени будуть задоволені, і громада скористає».
Виконавчий директор також подав цифрові висліди: з кінцем 2012 року активи дорівнювали $431,163,981 дол., чистий прибуток каси за 2012 рік становив $1,040,967 дол.; «Самопоміч» внесла $2,000,000 у Фундацію «Самопоміч». З кінцем 2012 року в кредитівці було 22,222 членів, які співпрацюють з касою, щоб установа ще довгі роки росла.
Антоній Кіт прочитав звіт Кредитового комітету, який перевіряє та ухвалює позики членам.
Гoлoва Контрольної комісії Богдан Вруський пoдав дo уваги свiй звiт та внiс прoпoзицiю надати абсoлютoрiю iснуючiй управi. Прoпoзицiя була пiдтримана i схвалена oднoгoлснo.
Віце-президент дирекції Олег Караван прозвітував від будівельного комітету, повідомивши, що у 2013 році буде добудовано АТМ при парафії св. Йосифа. Далі Номінаційна комісія  у складі: Тарас Коновал (ОДУМ), Ірина Вруська (СУМ) і Андрій Коломиєць (Пласт) подала список трьох членів дирекції до перевибору, а саме – Богдан Ватраль, Іван Огаренко, і Роман Яцковський. Другого номінаційного списку не було, збори оплесками утвердили номінації.
Ярослав Завійський, віце-президент, відповідальний за філії «Самопомочі» в Нью-Джерсі, висловив подяку за співпрацю. На тiй тoчцi збoрiв пряму трансляцію між Чикаго й Виппані припинено, щоб на кожному місці можна було прослухати привiти від довколішніх організацій та установ.
Роман Заяць, член Допомогового комітету т-ва «Самопоміч», розказав про свою діяльність на користь українських інвалідів та сердечно подякував кредитівці за постійну співпрацю у цій справі. Він також згадав потребу захистити майбутнє катедральної школи св. о. Миколая.
Новообрана управа Українсько-Американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч; на 2013-14 рік уконститувалася у такому складі: Михайло Р. Кос – президент Дирекції; Богдан Ватраль – президент установи/виконавчий директор; Олег Караван – 1-ий віце-президент; Віктор Войтихів – 2-ий віце-президент/секретар; Ігор Ляшок – 3-ій віце-президент; Ореста Фединяк – 4-ий віце-президент; члени: Христина Козій, Іван Огаренко, Роман Яцковський та Іван Павлик – почесний член.
Прес-служба Каси «Самопоміч»