РОЗВІДКА США ВІДЗНАЧИЛА СПОВЗАННЯ УКРАЇНИ ДО АВТОРИТАРИЗМУ

0
208

У доповіді розвідки, представленій американським сенаторам, також наголошується, що відсутність в Україні структурних економічних реформ “збільшує загрозу економічної кризи у 2013 році”.
Україна “сповзає до авторитаризму”, наголошується у новій доповіді “Оцінка загроз по всьому світу”. Таку  доповідь представив директор Національної розвідки Джеймз Клаппер у вівторок членам спеціального комітету Сенату США з розвідки.
Згідно з доповіддю, Україна за президента Віктора Януковича “сповзає до авторитаризму”, а відсутність у країні структурних економічних реформ “збільшує загрозу економічної кризи у 2013 році”.
Автори доповіді відзначають, що аналогічна криза може загрожувати цьогоріч і Білорусі.
У доповіді також наголошується, що Грузія, де був обраний новий прем’єр-міністр, “опинилася перед обличчям важкого перехідного періоду, який загрожує небезпекою внутрішньої політичної нестабільності”
У Росії у найближчій перспективі президент Володимир Путін зіткнеться з політичною напруженістю, якої раніше не було.
Високопоставлений чиновник в американській розвідці заявив, виступаючи перед американськими законодавцями, що чекає наступного року зростання соціальної незадоволеності у Росії.
У щорічній доповіді про глобальні загрози Сполученим Штатам Клаппер зауважив, що гоніння на опозицію з боку Путіна після його повернення на посаду президента в минулому році допомогли Кремлю відновити свій контроль.
При цьому директор Національної розвідки вважає, що проявлена російською владою агресивність призвела і до більшого невдоволення населення.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»