ПЕНТАГОНОМ КЕРУВАТИМЕ ЧАК ХЕЙГЕЛ, ЦРУ ОЧОЛИТЬ ДЖОН БРЕННАН

0
161

Президент США Барак Обама висунув на посаду міністра оборони США колишнього сенатора-республіканця Чака Хейгела, а на посаду директора ЦРУ – свого помічника з питань боротьби з тероризмом Джона Бреннана.
Про своє рішення американський лідер офіційно оголосив у понеділок у Східному залі Білого дому за присутності обох кандидатів.
Чак Хейгел двічі обирався сенатором від штату Небраска. “Він заробив репутацію людини, яка не боїться піти проти власної партії, якщо йдеться про принципові питання”, – характеризує кандидата “Голос Америки”. Водночас, кандидатура 66-річного Хейгела зазнавала жорсткої критики з боку деяких сенаторів-республіканців і проізраїльських груп, які вважають, що він недостатньо доброзичливо ставиться до Ізраїлю і не посідає жорсткої позиції щодо Ірану.
Джона Бреннана призначають на місце генерала армії Девіда Петреуса, котрий пішов у відставку в листопаді, після того, як стало відомо про його позашлюбний зв’язок. Президент Б.Обама назвав 57-річного Бреннана “невтомним трудівником на ниві національної безпеки”, підкресливши його величезний досвід і високу кваліфікацію. “Призначення Джона Бреннана на пост директора ЦРУ, швидше за все, викличе менше питань, але і йому доведеться відповісти на деякі непрості питання щодо антитерористичної політики адміністрації Обами”, – зазначає інтернет-ресурс. Бреннан був одним з тих членів адміністрації, хто найактивніше виступав за використання безпілотників для завдання точкових ударів по терористах, називаючи цей засіб “легальним, етичним, доцільним і високоефективним”.
Кандидати на пости керівників Пентагона і ЦРУ наразі має пройти ухвалення в Сенаті США.