ПРЕЗИДЕНТОВІ ІРАНУ ПОДАРУВАЛИ СПІДНЮ З НАПИСОМ «Я ЛЮБЛЮ НЬЮ-ЙОРК»

0
182

Під час візиту до Нью-Йорка президент Ірану Махмуд Ахмадінеджада зазнав витончених «знущань» з боку преси, яка прислала квиток в музей історії Голокосту, а також чисту спідню білизну для особистого використання з написом «Я люблю Нью-Йорк». Особистий кінооператор президента Ірану Махмуд Ахмадінеджада Хасан Голь Ханбан, що супроводжував главу держави під час його поїздки на Генеральну асамблею ООН в Нью-Йорку, вирішив не повертатися на батьківщину і попросив політичного притулку у США.
Подробиці з приводу причин, які штовхнули Ханбана на даний крок, не розголошуються. Місцезнаходження уже колишнього особистого кінооператора іранського президента також невідомо
Тим часом США, судячи з усього, не відмовлять у проханні про політичний притулок людині, що має інформацію про приватне життя Ахмадінеджада і, можливо, зуміла вивезти в Америку відеозаписи, які можуть представляти інтерес для противників нинішньої іранської влади.
Втеча наближеного — далеко не перша неприємність, що сталася з іранським президентом під час його візиту до Нью-Йорка. Так, США відмовилися видавати візи щонайменше 20 зі 160 запланованих учасників іранської делегації, очолюваної Ахмадінеджадом. Потім, під час перебування президента в Америці в Нью-Йорку не припинялися акції протесту, організовані іранськими опозиціонерами і єврейськими організаціями. При цьому учасники однієї з таких акцій, іммігранти з Ірану, навіть побили прес-секретаря іранського МЗС Раміна Мехманпараста.
Особливо витончених «знущань» зазнав Ахмадінеджад і з боку преси: редакція газети The New York Post прислала в його готельний номер корзину зі стравами, які у США вважають єврейськими — борщ, фарширована риба і копчений сир. Подбала редакція і про духовні потреби політика: президент отримав персональне запрошення на концерт «Старі євреї розповідають анекдоти» і комікс про теракти 11 вересня.
Гостя також не забули привітати з новим 5773 єврейським роком і вручити квиток в музей історії Голокосту. Знайшлося місце і для предметів особистої гігієни. «Адже наш гість весь час ходить в одному і тому ж забрудненому костюмі. У кошику президент знайде чисті труси з написом „Я люблю Нью-Йорк“ і дезодорант, щоб відганяти мух, а то вони свою справу знають», — писала The New York Post.
Тим часом поки президент перебував у своїй поїздці, погані звістки чекали його і на батьківщині: в Ірані був заарештований радник президента зі зв’язків зі ЗМІ та глава іранського державного інформагентства IRNA Алі Акбар Джаванфекр. Суд Тегерана засудив його до шести місяців ув’язнення за опубліковані в листопаді минулого року матеріали, що «суперечать нормам ісламу і суспільної моралі». Місцеві спостерігачі підозрюють, що арешт чоловіка був пов’язаний з критикою духовного лідера Ісламської Республіки аятоли Алі Хаменеї.
Коментувати арешт свого радника Ахмадінеджад відмовився. «Я отримав цю звістку зовсім нещодавно і хотів би висловити свою думку після того, як вивчу справу докладніше», — заявив він.