ПОСТАЧАЛИ В АМЕРИКУ РАБІВ З УКРАЇНИ

0
138

У Сполучених Штатах Америки завершився судовий процес над «організацією Боцвинюків». Так американські юристи назвали угруповання, яке в Америці започаткували п’ятеро братів Боцвинюків, вихідців із Чернівецької області. Американська Феміда звинуватила їх у торгівлі живим товаром та рекеті. На суді було доведено, що ця організація незаконно переправила у США та примусила до рабської праці понад тридцять жителів Чернівецької області. За ці злочини старший з братів, 52-річний Омелян Боцвинюк, засуджений до довічного ув’язнення. 38-річного Степана Боцвинюка засудили до 20-ти років ув’язнення.
Чотирьох братів Боцвинюків арештували у червні 2010 року. Степана у США, Омеляна – в Німеччині, Михайла та Ярослава — в Канаді. П’ятий брат — Дмитро, за даними американських спецслужб, переховується в Україні. Свої статки брати заробили на постачанні в Америку рабів з Чернівецької області. Вербуючи буковинців, вербувальники обіцяли, що кожен з них матиме у США безкоштовне житло та їжу. Ще й отримуватиме 500 доларів на місяць. Людей, що погоджувалися на ці пропозиції, чомусь не насторожувало те, що перед від’їздом вони отримували не американські, а мексиканські візи. Далі шлях заробітчан лежав за сталим маршрутом – їх везли автобусом до Києва, звідти – до Польщі. З Польщі вони їхали до Німеччини та сідали там у літаки до Мексики.
У Мексиці вербувальники наказували українцям нелегально перетинати кордон зі США стежками, якими користуються мексиканські заробітчани-нелегали, яких в тих краях називають «мокрими спинами». Без знання мови та без відповідного досвіду більшість українців затримували американські прикордонники та потрапляли за ґрати. Винайняті Боцвинюками адвокати допомагали затриманим оформити прохання про політичний притулок. Українців після цього відпускали на волю до початку судового слухання за їхніми проханнями про притулок та видавали тимчасові посвідчення для проживання. З цими посвідченнями українців садили в автобус та везли у Філадельфію, де Омелян Боцвинюк винаймав кілька будинків, де й утримували рабів з України.
Буковинців та буковинок у США примушували робити найбруднішу роботу — працювати на фермах, прибирати будинки, супермаркети. Спали вони на брудних матрацах, грошей не отримували взагалі. У поліцію нелегали з України звертатися боялися, а особливо непокірних «виховували» силою. На суді одна зі жертв Боцвинюків розповідала, що на її очах брати жорстоко побили одного з українців, який спробував від них втекти. Кілька разів, розповідала жінка, бідака під час екзекуції втрачав свідомість, його обливали водою з відра, щоб отямився, та продовжували бити.
Самі Боцвинюки на суді свою вину не визнали. Вони доводили, що справу проти них «зшила» українська міліція, а американська Феміда пішла у неї на поводу. Братів Боцвинюків справді ще у 2003 році затримали в Україні та звинуватили у торгівлі людьми. У 2005 році почався судовий процес у цій справі, та Боцвинюків звільнили у залі суду. Буковинські правоохоронці доводять, що звільнення відбулося через особисту вказівку тодішнього президента Віктора Ющенка, який, мовляв, особисто телефонував прокуророві Чернівецької області.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»