УКРАЇНА ДАЄ ГРОШІ НА ПАМ’ЯТНИК ГОЛОДОМОРУ У США

0
176

На проведення заходів зі створення пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років у Вашингтоні (США) Україна надасть 1 млн 130 тис грн. Відповідний пункт міститься у постанові від 8 лютого 2012 року, яка передбачає фінансове забезпечення міжнародного позитивного іміджу України та підтримку зв’язків з українцями, які проживають за межами України.
Постанову розміщено на офіційному сайті уряду.
Крім того, згідно із розпорядженням, МЗС спрямовуватиме бюджетні кошти, серед іншого, на фінансування проектних, підготовчих та ремонтно-реставраційних робіт павільйону «Земледелие» на території Всеросійського виставкового центру в Москві – 2 млн 398 тис грн.
На надання фінансової підтримки українським громадам за кордоном у забезпеченні ними випуску періодичних видань, підготовки та випуску теле- та радіопрограм, публікацій з української тематики в засобах масової інформації за кордоном, підтримання інтернет-ресурсів таких громад передбачено 332,2 тис грн.
Водночас як допомогу українським громадам в організації та проведенні за кордоном науково-освітніх заходів, а також на проведення за кордоном культурно-мистецьких заходів буде надано по 50 тис грн. На фінансову підтримку українських шкіл за кордоном піде 15 тис грн.
У той же час на забезпечення функціонування веб-сайтів МЗС та закордонних дипломатичних установ України з розміщенням інформації іноземними мовами для популяризації України на міжнародному рівні буде надано 100 тис грн.
Раніше повідомлялось, що Українська Національна Федеральна Кредитна Спілка (УНФКС) оголосила про випуск фінансового продукту на підтримку заходів із висвітлення та вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Про це повідомили у прес-службі УНФКС. Кредитна картка VISA Holodomor є результатом партнерства кредитної спілки та Крайового Комітету США для визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом.
Українська Національна Федеральна Кредитна Спілка обслуговує інтереси діаспори в Нью-Йорку та східних штатах США від 1965 року. З активами на суму понад 135 млн доларів, УНФКС надає весь спектр фінансових послуг своїм членам, кількість яких перевищує 7 тисяч осіб.
Крайовий Комітет США для визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом охоплює 16 українських організацій та осередків, що діють на теренах США, з метою сприяння впровадженню освітніх та інформаційних програм про Голодомор, проведенню заходів з увічнення пам’яті жертв Голодомору і збереженню спадщини тих, хто залишилися живими.
Також до 80-х роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років у Гарвардському університеті підготували спеціальний атлас, який дозволить відобразити масштаби трагедії на картах.
Іван ДМИТРІВ,
«Українське Слово»