ЦЕЙ ВІКОПОМНИЙ ДЕНЬ ЗЛУКИ…

0
130

22 січня у м. Дженкінтаун відбулись урочисті заходи з нагоди 93-ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки за участю представників Посольства України в США, Генерального консульства України в Нью-Йорку та представників української діаспори.
У рамках урочистостей на території місцевого українського кладовища святої Марії відбулась офіційна церемонія покладання квітів до могили одного з творців Акта Злуки – Державного секретаря зовнішніх справ ЗУНР Лонгина Цегельського, лягли квіти і до пам’ятного знаку героям, полеглим за волю України. Священнослужителями української православної і католицької церков була відправлена панахида.
З нагоди Дня Соборності та Свободи в Українському освітньо-культурному центрі м. Дженкінтаун пройшли урочисті збори, під час яких з промовою виступив радник-посланник Посольства України в США Вадим Пристайко. У своєму виступі Вадим Пристайко, зокрема, підкреслив актуальність ідеї соборності для сучасних поколінь українців та наголосив на необхідності консолідації  зусиль усього українства  з метою подальшої розбудови української державності та зміцнення позицій України на міжнародній арені.
Перед учасниками заходу виступили також камерний хор «Аколада» і театральна група української «Рідної школи», яка діє при освітньо-культурному центрі м. Дженкінтаун.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»,
м. Дженкінтаун