ГІЛЛАРІ КЛІНТОН НАПИСАЛА ЛИСТА ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО

0
167

Сполучені Штати Америки продовжуватимуть домагатися звільнення Юлії Тимошенко та інших політичних в’язнів в Україні. Про це йдеться у листі Держсекретаря США Гілларі Клінтон до Юлії Тимошенко.
«Сполучені Штати Америки розчаровані тим, що Апеляційний суд м. Києва підтвердив обвинувальний вирок щодо Вас, не розглянувши питань стосовно вибіркового переслідування та здійснення правосуддя, що піднімалися під час судового процесу», – наголосила Клінтон.
«Дійсно, наше занепокоєння потім посилилося через раптове рішення перевести Вас до тюремної установи, віддаленої від Києва. Особливо, з огляду на повідомлення про стан Вашого здоров’я», – зазначила Держсекретар США.
Гілларі Клінтон підкреслила, що Сполучені Штати так само непокоять справи, порушені проти інших колишніх урядовців.
«Рада бачити, що у цей важкий момент Ви продовжуєте підтримувати інтеграцію України до Європейського Союзу та добрі відносини з усіма її сусідами. Демократія та розвиток йдуть поруч», – йдеться у листі Держсекретаря США Гілларі Клінтон до Юлії Тимошенко.
Держсекретар запевнила, що Сполучені Штати Америки і надалі «підтримуватимуть прагнення народу України перетворити свою державу в процвітаючу європейську демократію».
«У той же час, ми продовжимо відстоювати необхідність належного процесу судочинства, а також звільнення Вас та інших ув’язнених колишніх чільних урядових осіб, як надзвичайно важливий крок у такому процесі», – наголосила Гілларі Клінтон.
«Крім того, будьте певними у нашій прихильності проведенню вільних виборів за участі усіх легітимних політичних кандидатів та партій України. Це є ще одним критично важливим кроком до європейської інтеграції та справою, яку Ваша країна успішно здійснювала у минулому. Сподіваюся, що так буде і під час парламентських виборів у жовтні», – резюмувала Держсекретар США.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»,
Вашингтон