Банки знижують ліміти кредитних карток через кризу

0
131

Невдоволених користувачів кредитних карток у соціальних мережах зростає. Причиною є зниження лімітів, а також закриття рахунків. Основні видавці кредитних карток стурбовані фінансовою кризою, яка спіткала багато американських сімей через пандемію (нагадаємо, понад 50% американців не мали 400 доларів, відкладених у важкі часи, і жили від чека до чека до кризи коронавірусу). За тиждень після закінчення додаткової федеральної допомоги по безробіттю (600 доларів на тиждень) ліміти деяких видів кредитних карток були знижені. Споживачі звітують про зниження на 50%. Причиною масового невдоволення є «відсутність лояльності» з боку видавців кредитних карток, а також негативний вплив на кредитний рейтинг (FICO score). Зазвичай вважається, що при використанні 30% ліміту вашої кредитної картки це добре впливає на ваш рейтинг. Наприклад, для ліміту в розмірі $10 000, 30% – це залишок $3000. Але що відбувається, коли ваш ліміт знизиться на 50% до $5000 від  банка вашої кредитної картки? Замість 30% ваш баланс стає 60% від загального ліміту, що негативно впливає на ваш FICO score. На жаль, це зараз звичайна практика. Під час кризи банки уникають пропозицій щодо збільшення ліміту, а також популярних до недавнього часу пропозицій перевести залишок вашої кредитної картки з високим% на кредитну карту з нижчим відсотком.
Безробіття, банкрутства, відсутність прогресу в переговорах між демократами та республіканцями щодо другого пакету допомоги для людей та малого бізнесу призводять до логічної зміни бізнес-моделі кредиторів. Однак це незабезпечена позика. Критерії випуску нових кредитних карток також посилюються, докладаючи більше зусиль для перевірки доходу позичальника. У цьому контексті для когось це може стати несподіванкою, що загальний борг за кредитними картками в Америці зменшився. За даними ФРС, борг за кредитними картками впав нижче 1 трлн дол. США вперше після Великої рецесії. Кілька причин цієї статистики:

1. Під час кризи люди приділяють більше уваги сімейному бюджету і шукають способи зменшити свої витрати.
2. Якщо до пандемії американська родина давала більше $3000 на рік ресторанам і барам, то зараз більше половини готують вдома.
3. Сьогодні подорожей менше. Ви виходите рідше.
4. Хоча деякі зараз більш винахідливі щодоваріантів відпусток, більшість відклали відпустку на невизначений час.

Таким чином, відбувається зміна поведінкияк банків кредитних карток (стають більш консервативними та шукають шляхи зменшення фінансового ризику), так і споживачів (Зниження доходів та витрат. Збільшення заощаджень)

Ольга Чайбин
“Українське Слово”
сн:pb