COVID-19: кількість заражень у світі наближається до мільйона

0
20

Інфекція COVID-19 стрімко шириться теренами України і світу. Вже немає жодної області, де б не було зареєстровано лабораторно підтверджених випадків захворювання.

На час, коли верстався цей номер газети, їх налічувалося вже 804, серед яких 20 летальних, одужало 13.

Водночас у 15 країнах світу на карантині у зв’язку з коронавірусом перебуває 171 українець. Так, у Польщі — 107 наших громадян, Бразилії — 16, Італії — 10, В’єтнамі — дев’ять, Румунії — п’ять, ОАЕ — три, Нігерії — два, по одному в Австралії, Азербайджані, Бельгії, Катарі, Китаї, Молдові, Нідерландах та Росії.

Тим часом, на думку деяких експертів, насправді в Україні хворих у десятки разів більше. Річ у тому, що не всі, хто нездужає з «коронавірусними» симптомами, надто у нескладній формі, звертаються до лікаря. Натомість намагаються самотужки лікуватись удома, тим самим наражаючи близьких на смертельну небезпеку й опосередковано сприяючи поширенню інфекції.

Щоб узяти під контроль і таких недужих, в Україні запроваджено нові стандарти надання медичної допомоги ураженим новою інфекцією. Зокрема, людей із легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати в домашніх умовах. При цьому лікарі контролюватимуть стан хворого, телефонуючи йому або відвідуючи за місцем проживання. Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, коли людина перебуває у групі ризику, зумовленій розвитком ускладнень, або має симптоми, що характеризують середньотяжкий і тяжкий перебіг. Зазначається, що ускладнення дихання при COVID-19 зазвичай розвивається на другому тижні хвороби, тому медпрацівникам рекомендовано особливо ретельно спостерігати за хворими саме в цей період.

Також наказом МОЗ у всіх областях створені мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків, аби в лабораторії зробили дослідження. Це значно зменшить мобільність людей із симптомами гострого вірусного захворювання, які потребують здачі відповідних аналізів. Таких мобільних бригад вже є 567. Їх кількість збільшуватиметься.

Водночас і в самій Україні очікується істотне збільшення носіїв інфекції. Останніми днями значно додалося співвітчизників, які повернулися додому з країн, де нині найбільше лютує COVID-19.

А зведення зі світових «коронавірусних фронтів» поки що залишаються невтішними. За даними центру Джона Хопкінса, на ранок четверга, 2 квітня, у світі зареєстровано 932,3 тис. випадків зараження коронавірусом. Крім того, понад 193,1 тис. чоловік одужали і понад 46,8 тис. померли…

Найбільше заражень зафіксували у США – 213 372. Там же від COVID-19 за різними даними померли від 4,7 до 5,1 тисяч осіб. Успішно побороли хворобу 8474 людини.

Після США, за кількістю виявлених випадків, слідує Італія. Там підтвердили 110 574 зараження, із них 13 155 смертей та 16 874 осіб, які вилікувались.

В Іспанії зареєстрували 104,1 тис. заражень, в Китаї – 82,3 тис., у Німеччині – 77,8 тис., у Франції – 57,7 тис., в Ірані – 47,5 тис. та майже 30 тисяч інфікувань у Великій Британії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here