Достойний виступ

0
200

Президент України Володимир Зеленський з трибуни Генасамблеї ООН: «Ніхто з вас не зможе відчувати себе в безпеці, коли триває війна в Україні»

Глава Української держави відкрив другий день загальних дебатів 74-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаний Націй в Нью-Йорку. Відчувалося, що за трибуною він хвилювався (перший виступ в ООН), але це не так важливо. Головне, які сенси і емоції доніс глава української держави світу.

Володимир Зеленський розповів про загиблого на Донбасі соліста Паризької національної опери Василя Сліпака. «Я розповім вам одну історію. Історію людини, для якої бути почутим стало сенсом життя. Адже ця людина мала божественний голос. Його називали одним із найкращих баритонів і контратенорів світу. Його голос звучав у Карнегі-холі в Нью-Йорку, соборі Нотр-Дам, лондонському Ковент-Гардені та Гранд-Опера у Парижі. Кожен із вас міг би особисто почути його неймовірний спів. Але є річ, яка не дозволить вам цього зробити… Вона виглядає ось так», — сказав глава української держави, продемонструвавши присутнім кулю (interfax.kiev.ua).

«12,7 міліметра не просто зупинили його кар’єру. Вони зупинили його життя. Ось це коштує 10 доларів. І, на жаль, сьогодні на нашій планеті це — вартість людського життя», — заявив Зеленський. Президент пояснив, що українець Василь Сліпак загинув захищаючи свою країну від російської агресії. «Таких історій — тисячі. Таких куль — мільйони. Ласкаво просимо до XXI століття. Століття можливостей, де замість бути почутим у вас є можливість бути вбитим», — сказав глава держави.

Ці меседжі позитивно оцінили і в українській опозиції. «Виступ президента Зеленського на відкритті 74-ї сесії Генасамблеї ООН — достойний, — написала у ФБ народна депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко. — Назвав РФ тим, ким вона є — агресором, правильні акценти про Донбас, згадав Василя Сліпака…» Щоправда, додала: «Чого не вистачало, як на мене, це все ж позиції по миротворцям. Наскільки я розумію, команда Зеленського поки що відмовилася від цієї ідеї. Хоч мені здається, що миротворці під егідою ООН якраз мали отримати широкий мандат тимчасової адміністрації, сприяти демілітаризації регіону і сприяти підготовці до місцевих виборів. Р.S. Я ніколи не забуду, як в Мінську бойовики кинули нам закривавлений паспорт Василя. Тоді в мене перехопило горло. Сьогодні пасаж про Сліпака був правильним. Світ має знати , яку високу ціну платить Україна за мир, й якими кращими синами і доньками жертвує заради суверенітету».

Президент України наголосив, що завершення війни та повернення всіх окупованих територій є його першочерговими завданнями, але не ціною життів українських громадян і права України на власний вибір. «Завершення війни, повернення всіх окупованих українських територій і панування миру є моїм завданням. Але ж не ціною життя наших громадян, свободи або права України на власний вибір», — сказав він.

Зеленський зазначив, що з цієї причини Україна потребує світової підтримки. «Я розумію: всі присутні тут мають власні державні турботи, і чужі проблеми не мають хвилювати вас більше, ніж свої власні. Я розумію, це життя. Але в сучасному світі, де ми з вами живемо, більше немає чужої війни. І ніхто з вас не зможе відчувати себе в безпеці, коли йде війна в Україні, коли йде війна в Європі. І фатальною може стати думка, що вас це все не стосується і ніколи не стосуватиметься», — наголосив він.

«Не думайте, що війна десь далеко. Методи її ведення, технології та озброєння призвели до того, що наша планета вже не така велика. І сьогодні часу, який я витратив на останній абзац, досить, щоб зруйнувати Землю повністю. Це означає, що на кожного лідера лягає відповідальність не тільки за долю власної країни, а й за долю всього світу. На мою думку, нам усім потрібно усвідомити, що сильний лідер не той, хто, не моргнувши оком, відправляє тисячі солдатів на вірну смерть. Сильний лідер той, хто береже життя кожної людини. Хтось наразі говорить, Третьої світової війни не буде, буде остання. Сподіваюся, що ця фраза — це усвідомлення загрози для планети, а не анонс», — сказав на завершення Володимир Зеленський.

Виступ українського президента відбувся на тлі внутрішньополітичного скандалу в США. В американському Конгресі навіть уже розпочали офіційну процедуру імпічменту проти президента Дональда Трампа. Розслідування, яке ініціюють демократи, через телефонну розмову Трампа з Володимиром Зеленським, повинне встановити, чи є підстави для імпічменту. Білий дім якраз оприлюднив стенограму розмови двох президентів. Скандал лише набирає обертів, а отже, може мати непередбачувані наслідки як у США, так і в Україні.

Підготував Іван КАПСАМУН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here