Навальний: мене напевно визнають винним

0
211

Найбільш помітний лідер російської опозиції готується до тривалого тюремного терміну в підсумку відверто-політичного процесу, зрежисованjuj Кремлем, пише кореспондент The Sunday Times Марк Франкетті.
“Процес – це фарс, і будь-хто, хто вивчав докази, може бачити, що я абсолютно невинний, але мене напевно визнають винним, оскільки процес політичний”, – сказав Олексій Навальний, кандидат у мери Москви, в інтерв’ю. Він додав, що тюремний термін можливий. “Істина в тому, що я не відрізняюся від всіх інших. Посадити можуть будь-кого”, – зауважив Навальний.
На думку автора, фаталізм Навального відображає стурбованість міжнародного співтовариства – питання, наскільки об’єктивна російська судова система. Нещодавно суд визнав Сергія Магнітського винним у розробці схеми ухиляння від податків (“хоча в 2009 році Магнітський помер у тюремній камері після того, як його, за деякими даними, катували, били і відмовляли йому в медичному обслуговуванні”).
“Є такі ж сумніви у справедливості суду над Навальним”, – продовжує Франкетті. Про процес він пише: “Більшість свідків обвинувачення дали свідчення на користь Навального, а майже всім свідкам захисту не дали висловитися на його підтримку. Навіть можливі потерпілі заперечували, що стали жертвами шахрайства. Кілька членів кремлівської ради з прав людини підписали заяву, де звинувачення були названі покаранням за політичну діяльність “.
Тим часом прокурор просить 6 років позбавлення волі, і слідчі працюють над другою справою, за якою Навальний може отримати 10 років.
Сам Навальний сказав: “Цей процес повинен перешкодити мені балотуватися, але одночасно це сигнал будь-кому, хто насмілюється протистояти зграї злодіїв, що керує Росією”. За його словами, меседж говорить: “Ми можемо посадити у в’язницю кого завгодно, скільки б шуму це не викликало”. “У цій феодальній системі тільки одна людина в підсумку диктує закон – Путін”, – підсумував Навальний.
На думку автора статті, процес Навального – один з ключових елементів зусиль заткнути рот всій опозиції. Навальний дратує Кремль більше за всіх, оскільки викриває корупцію та посадові злочини у вищих ешелонах влади.
Наталія БОРИС