Найбільше іноземних студентів навчається у США, Британії та Німеччині

0
229

США, Велика Британія та Німеччина — улюблені країни для навчання серед іноземних студентів. Відповідні дані наведено в оприлюдненому звіті Організації економічного співробітництва та розвитку. При цьому українці входять у десятку за чисельністю іноземних студентів у вищих навчальних закладах ФРН, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на службу академічних обмінів (DAAD) у Бонні.
У 2011 році саме німецькі вищі навчальні заклади відвідували приблизно 6,3% всіх студентів, які на той момент здобували освіту за межами своєї батьківщини. Водночас організація зауважила зменшення в Німеччині кількості студентів із таких країн, як Бразилія та Південна Корея. Україна торік посідала шосте місце за кількістю своїх студентів у німецьких вишах. Станом на 2012–й там навчалися близько 8800 наших співвітчизників.
За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, 2011 року кількість студентів з–за кордону в усіх німецьких вищих навчальних закладах становила 272696 осіб. Більше молодих людей з–за кордону у своїх ВУЗах мають тільки США (709 565, або 16,5%) та Велика Британія (559 948, або 13%), які через офіційну мову отримали перевагу перед неангломовними країнами.
Австралія з показником 262 597 закордонних студентів (6%) посіла п’яте місце, лише трохи відставши від Німеччини та Франції. Що ж до довгострокових тенденцій, то в DAAD підрахували, що від 2000 року частка досі провідних за цим показником країн, таких як США, Німеччина або Франція, зменшилася. Водночас помітно збільшилася кількість студентів, які вирушають на навчання до Росії, Південної Кореї та Саудівської Аравії.
Наталія БОРИС