ВЕЛИЧНІ СХОДИ В НЕБО

0
333

Унікальні краєвиди Гавайського острова на висоті більш як 800 метрів.
Оаху – один із найбільших островів у Гавайському ланцюжку. Про відпустку на Гавайських островах мріє мало не половина туристів. Однак, що ви знаєте про Гавайї, крім того, що там ідеальні пляжні умови та благоліпна природа?
На Оаху розташована столиця штату Гонолулу. А ще саме тут знімали відомий серіал Lost. Пригадуєте, лайнер, який летів із Сіднея до Лос-Анджелеса, й потрапив в аварію. 48 пасажирів опинилися на райському острові посеред океану. Пам’ятаєте неймовірно красиві краєвиди з фільму? Всі ці загадкові місця у стрічці – цілком реальний острів Оаху.
На острові Оаху знаходиться найромантичніший пляж у світі – Ланіка. Прозора тепла вода, білосніжний пісочок та пальми, що похитуються від вітру, – все це більше схоже на якийсь приємний сон. Пляж Ланіка визнаний найкращим місцем на всіх Гавайських островах для споглядання заходу сонця.
Устигли вже вас спокусити? Сьогодні ви полюбите Гавайї ще більше, адже ми розповімо про унікальну гавайську стежку Хойку.
Стежка Хойку відома також як “сходи на небо”. Зараз зрозумієте чому.
Починається стежка сходами з південного боку хребта Кулау, далі піднімається на висоту 850 метрів. Щоб дістатися до вершини, треба подолати 3922 сходинки.
Звісно, краєвиди, які відриваються на вершині, – не описати. Звідси можна спостерігати неймовірні пейзажі на обидва боки хребта.
Дуже часто на такій висоті вас може зустріти туман, і вершина ховається у хмарах. Можливо, ще й тому Хойку романтично називають “сходи в небо”.
Конструкція Хойку була побудована в 1940-х роках, щоб допомогти військовим добиратися до антен, які були розташовані на висоті 2000 футів.
Це були дуже потужні антени, які передавали низькочастотні сигнали субмаринам ВМС США на дуже великі відстані. Рекордна відстань передачі сигналу становила 10 600 кілометрів.
У середині 1950-х років “сходи в небо” були замінені на металеві. Через 30 років станцію та стежку закрили для громадськості.
Однак чимало допитливих туристів не зважають на знаки заборони, бажаючи піднятися на висоту й побачити острів Оаху з висоти пташиного польоту.
Місцева влада навіть задумалася, щоб перетворити Хойку на місцевий атракціон. Однак через проблеми із землерозподілом ця ідея поки що так і залишається у планах. Остання реконструкція сходів 2003 року коштувала близько $870 тис.
Оксана ХМАРНА,
«Українське Слово»