Грип зникає з потеплінням, а що буде з коронавірусом?

0
22

Вчені не можуть сказати напевне, чи більш суха й тепла погода вплине на епідемію, але є й причини очікувати такого ефекту.
У помірному кліматі спалах сезонного грипу зазвичай відбувається взимку, а потім скорочується з приходом весни. Але що буде з COVID-19, хворобою, яку спричиняє новий коронавірус? Чи прихід теплої погоди у північній півкулі приборкає її? Про це пише Washington Post, нагадуючи, що під час телевізійного звернення президент США Дональд Трамп зробив на це ставку, сказавши, що квітневе сонце може відігнати біду. Але експерти у сфері охорони здоров’я кажуть, що реальність набагато складніша. Лише тому, що сезонний грип відступає зі зміною пір року, не означає, що інші респіраторні хвороби будуть поводитися так само. Хоча деякі ознаки вказують на те, що це цілком вірогідно.
Чи справді клімат – це фактор для коронавірусу? Говорити про це ще зарано. Новий вірус інфікував понад 120 тисяч людей по всьому світу. Але він з’явився в центральній частині Китаю лише наприкінці минулого року. 5 березня експерти ВООЗ сказали, що немає причин вірити, що температура якось вплине на епідемію. Однак, це тема достойна дослідження. Чи є наразі хоч якісь докази, що тепла погода може вплинути на епідемію? Невелика кількість дослідників підготувала аналізи на цю тему, однак всі вони ще не були опубліковані в наукових журналах через необхідність проведення перевірки експертами, які працюють в одній сфері з авторами. Дві групи дослідників дійшли висновку, що місця, де коронавірус закріпився найбільше, зокрема Ухань, Мілан і Сієтл, мають дещо спільне – це помірна вологість і температурний режим. Інше дослідження вказує на те, що зимова температура в цих містах варіюється в районі від 5 до 11 градусів за Цельсієм.
Інші дослідники, які оцінили епідемії в 100 китайських містах, виявили закономірність, згідно з якою вищі температури й висока відносна вологість сильно скорочують передачу COVID-19. В цей час, інші вчені в США дійшли висновку, що сама лише погода не скоротить кількість випадків зараження коронавірусом. Чому ж грип зникає з потеплінням? У помірних регіонах грип – це здебільшого зимове явище. А в тропічних і субтропічних широтах його спалах спостерігається в сезон дощів. Існує низка теорій щодо причин такої поведінки. Існують докази, що холод, сухе повітря й вологі умови сприяють передачі грипу. Коли погода холодна і йдуть дощі, люди схильні скупчуватися в приміщеннях, допомагаючи поширенню вірусів. У свою чергу, коли погода хороша, вони більше проводять часу надворі й скорочують можливості вірусу. Існує також вірогідність того, що влітку в людському організмі зростає рівень меланіну й вітаміну D, що йде на користь імунній системі. Тому вірус відступає з потеплінням, адже рівень його заразності падає.
Чи впливає погода на SARS? В 2002-2003 роках епідемія важкого гострого респіраторного синдрому дійсно ослабла влітку. Однак, цілком вірогідно, що погода тут ні до чого. “SARS не помирає від природних причин. Його вбило надзвичайно інтенсивне втручання системи охорони здоров’я в містах материкового Китаю, а також в Гонконзі, В’єтнамі, Тайланді, Канаді тощо”, – вважає гарвардський епідеміолог Марк Ліпсітч. Він нагадує, що влада теж відправляла в карантин заражених і всіх, з ним вони контактували. На думку Ліпсітча, стратегія спрацювала, тому що симптоми буди очевидними одразу. У випадку з новим коронавірусом, заражені люди можуть розносити заразу, не страждаючи при цьому від симптомів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here