Високий кров’яний тиск знижують томати

0
61

Коли мова заходить про кращі овочі для зниження кров’яного тиску, науковці відзначають позитивний ефект томатного соку або томатів. Саме помідори містять велику кількість антиоксидантів, вітамінів і мінералів, у тому числі калію і вітаміну С, чим і допомагають впоратись із гіпертонією.
Томатний сік також знижує рівень холестерину у людей із ризиком серцевих захворювань.
Нові дослідження стверджують, що випивати склянку томатного соку без солі щодня — це простий спосіб боротьби з високим тиском і ризиком серцевих захворювань.

Це довели японські вчені, які вивчали групу учасників із ризиком серцево-судинних захворювань.
Дослідження, під час якого люди пили томатний сік, стало першим, коли було визначено корисний вплив вживання томатів або томатних продуктів на маркери ризику серцево-судинних захворювань.
В іншому дослідженні, проведеному в Університеті Бен-Гуріона в Ізраїлі, дослідники використовували для гіпертоніків екстракт томатів. За їхніми словами, він також знизив показники тиску в середньому на 10–4 бали.
Дослідники приписують заслугу антиоксидантам, у тому числі лікопіну, бета-каротину і вітаміну Е.
За словами доктора Томаса Джайлза, президента Американського товариства гіпертонії, стінки артерій схильні до окислювального стресу, а речовини в томатах виправляють ситуацію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here