Спати вдень корисно для серця

0
90

Нове дослідження засвідчило, що люди, які сплять протягом дня, мають більш низький ризик серцевих нападів. На думку дослідників, хронічне недосипання може підвищити ризик розвитку атеросклерозу або накопичення холестеринових бляшок в артеріях організму. Атеросклероз є відомим фактором ризику серцевих нападів. Це призводить до звуження і ущільнення артерій. Коли це відбувається у коронарних артеріях, ризики серцевого нападу значно підвищуються.
Дослідники зазначили, що у людей, які трохи поспали вдень, ризик серцевих нападів був на 50% нижчим порівняно з тими, хто не виспався.

Експерти рекомендували вісім годин сну щоночі. Коли це неможливо, дефіцит можна покрити, подрімавши вдень, стверджує команда з Університетської лікарні Лозанни у Швейцарії.
Вони обстежили 3462 людини у віці від 35 до 75 років і спостерігали за ними протягом 5,3 року. Учасники були частиною CoLaus — швейцарської когорти населення у період з 2009-го по 2017 рік. Для кожного з учасників була докладно записана тривалість сну, його частота, тривалість середнього сну тощо. Крім того, ризик інсульту або серцевого нападу був також оцінений.
Результати показали, що під час дослідження сталося 155 епізодів інфарктів та інсультів серед учасників. Виявилося, що дрімота навіть один або два рази на тиждень знижує ризик серцевих нападів на 48% порівняно з тими, хто взагалі не спав удень. Група не виявила жодного зв’язку між тривалістю короткого або тривалого сну і ризиком розвитку серцево-судинних захворювань.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here