Імунотерапія підвищує виживаність від раку легенів у п’ять разів

0
96

Науковці Єльського університету виявили, що новий імунологічний препарат ніволумаб підвищує виживаність від раку легенів у п’ять разів. Пацієнтів, які мали запущену хворобу і приймали його, порівняли з групою людей, які отримували стандартну хіміотерапію.
Даний препарат в онкології використовують для лікування декількох видів раку, у тому числі легенів. Він блокує білок, який уповільнює роботу імунної системи, покликаної атакувати ракові клітини. Ніволумаб допомагає імунітету пацієнта знаходити і знищувати ракові клітини в міру їх поширення.

Нове дослідження, представлене на Всесвітній конференції з питань раку легенів у Барселоні, показує, що препарат може справити істотний вплив на збільшення виживаності людей із прогресуючим раком легенів, в яких по суті дуже мало варіантів лікування.
У даному випадку вчені вперше представили клінічні дані про статистику виживання пацієнтів після п’яти років прийому тих чи інших ліків.
Дослідження за участю 854 пацієнтів, проведене доктором Скоттом Геттінгером з Єльського Comprehensive Cancer Center у США, довело, що імунологічні ліки у п’ять разів збільшили шанси пацієнтів на життя після п’яти років установлення діагнозу. Їх порівняли з тими, хто перебував на звичайній хіміотерапії доцетакслом.
П’ятирічна виживаність становила 13,4% для людей, котрі приймали препарат, порівняно з 2,6% для осіб, які отримували звичайну хіміотерапію.
У 8% учасників імунотерапії прогрес захворювання не спостерігався — порівняно з тими, хто отримував традиційне лікування.
Ніволумаб на даний час доступний як препарат для лікування плоскоклітинного крупноклітинного раку легенів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here