Діти, які п’ють незбиране молоко, менше ризикують отримати ожиріння

0
252

Нове дослідження канадських учених показало, що у дітей, які п’ють незбиране молоко, ризик набору зайвої ваги або ожиріння на 40% нижчий, ніж у дітей, яким дають молоко з пониженим вмістом жиру.

У новому огляді і метааналізі, проведеному у лікарні єдності Михайла у Торонто, були розглянуті 28 досліджень із семи країн, в яких брали участь понад 20 тисяч дітей у віці від одного до 18 років.
У всіх дослідженнях вивчався взаємозв’язок вживання коров’ячого молока і ризику надмірної ваги або ожиріння.
Результати аналізу, опубліковані в Американському журналі клінічного харчування, показали, що 18 з 28 досліджень дійшли висновку, що незбиране молоко запобігає ожирінню. Діти, які пили саме таке молоко, менше страждали від надмірної ваги.

Дослідники зазначають, що ці результати суперечать канадським і міжнародним рекомендаціям, які радять давати дітям коров’яче молоко зі зниженим вмістом жиру замість цільного молока починаючи з дворічного віку, щоб знизити ризик ожиріння.
Зараз більшість дітей Канади і Сполучених Штатів Америки споживають коров’яче молоко щодня, і воно є основним джерелом дієтичного жиру. Згідно з оцінками вчених діти, яких за поточною рекомендацією переводять на молоко зі зниженим вмістом жиру у дворічному віці, є не худішими за дітей, які вживають незбиране молоко.
Доктор Магуайр, який брав участь у дослідженні, повідомив, що наступним кроком буде проведення рандомізованого контрольованого дослідження, яке зможе встановити причину і наслідки стосовно зв’язку цільного молока і зниження ризику ожиріння.
На даному етапі дослідження було обсерваційним, тому немає повної впевненості у тому, що незбиране молоко зменшує загрозу надмірної ваги. Це може бути пов’язано з іншими факторами, які брали участь у процесі, підсумував Магуайр. Навпаки, рандомізоване контрольоване дослідження допоможе отримати більш точні дані.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here