Ожиріння підгодовує пригніченість і неспокій

0
64

Ожиріння, на думку дослідників, є живильним середовищем для кишкових бактерій, які впливають на мозок, а потім провокують тривогу і депресію.
Науковці Гарвардської медичної школи виявили, що харчування з високим вмістом жирів змінює тип бактерій у кишечнику, і вони відіграють певну роль у психічних розладах.
Спочатку дослідники виявили цей ефект в експерименті на мишах, яких годували їжею з високим вмістом жирів. У гризунів спостерігалися значне занепокоєння, депресивна і нав’язлива поведінка, на відміну від звичайного годування. Коли відбувалося лікування кишкових бактерій антибіотиками, у мишей поліпшувався настрій, симптоми повністю припинялись або зменшувалися.

Дослідники зробили висновок, що психічне здоров’я й ожиріння взаємопов’язані і впливають одне на одного, підтверджуючи зв’язок «кишечник — мозок» і концепцію, що кишечник функціонує як другий мозок.
Ожиріння, яке зараз вражає понад третину дорослих американців, пов’язане з довгостроковими ризиками для здоров’я, включаючи діабет другого типу, серцеві захворювання і загрозу ранньої смерті. Тим часом психічне здоров’я є провідною причиною інвалідності у США.
На думку вчених, 100 трильйонів бактерій живуть в організмі людини в умовах балансу. Однак якщо цей баланс порушено, він може викликати ланцюг реакцій.
Провідний автор дослідження доктор Рональд Кан наводить приклад, що люди завжди відчувають себе по-різному залежно від з’їдених продуктів. Харчування змінює багато сигналів, що надходять від кишкових мікробів, і вони доходять до мозку.
Фахівці виявили, що ділянки мозку, які контролюють метаболізм, настрій і поведінку, стають резистентними до інсуліну через харчування жирною їжею.
Зараз вони працюють над визначенням конкретних груп бактерій, які сприяють цьому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here