Знайдено спосіб порятунку сердечників від ранньої смерті

0
68

Дослідники Університету Альберти проаналізували стан пацієнтів із захворюванням коронарної артерії і дійшли висновку, що постійний рух — це уникнення ранньої смерті.
На думку вчених, люди, над якими нависла загроза, повинні кожні 20 хвилин вставати з крісла і просто переміщатися. Така легка активність перш за все допомагає спалювати 770 кілокалорій на день. Це саме та кількість калорій, позбавлення від яких запобігає ранній смерті.
У процесі дослідження учасники із середнім віком у 63 роки носили пристрій, який контролював їхні рівні активності впродовж 22 годин протягом п’яти днів. Це допомогло підрахувати, як часто пацієнт із хворобою серця має рухатись, аби щодня спалювати 770 кілокалорій.
Автор дослідження доктор Айларов Рамаді зазначив, що зараз є багато доказів шкоди для здоров’я від тривалого сидіння, тому дослідження показує, що пацієнти із серцевою недостатністю повинні переривати його кожні 20 хвилин і здійснювати легку фізичну дію.
Правда, це невелике дослідження, представлене на Канадському конгресі із серцево-судинних захворювань у Торонто, не дає приводу для остаточних висновків. Тому необхідно проводити рандомізоване контрольоване дослідження, перш ніж така рекомендація увійде до переліку інших, зазначив професор Джоп Перкі з Європейського товариства кардіологів.
Однак він додав, що регулярна фізична активність є ключем до досягнення здорового життя пацієнтів не тільки з хворобами серця, а й з іншими, а також є хорошою профілактикою.