Лише оди овоч поліпшить стан при діабеті, захворюваннях серця та очей

0
57

Один помідор може забезпечити близько 40% щоденного рекомендованого мінімуму вітаміну С. Більш того, помідори постачають вітамін А, який підтримує імунітет, зір і здоров’я шкіри; вітамін К, який корисний для ваших кісток; а також калій — ключову поживну речовину для функції серця, скорочення м’язів і підтримання здорового кров’яного тиску й балансу рідини.
Помідори містять антиоксидант, так званий лікопін, який відповідає за їх червоний колір.
Дослідження показують, що з точки зору переваг для здоров’я серця більш ефективно використовувати томати і томатні продукти, ніж приймати добавки лікопіну.
Інші дослідження показали, що більш високі рівні лікопіну в крові пов’язані з більш низькою смертністю у людей із метаболічним синдромом, групою факторів ризику, що підвищують шанси розвитку серцевих захворювань, діабету та інсульту.
Лікопін також корисний для очей. І це не єдиний захисний живильник у помідорах — вони також містять лютеїн і бетакаротин. Згідно з дослідженнями ці поживні речовини підтримують зір і захищають від очних захворювань, включаючи катаракту і дегенерацію жовтої плями.
Помідори можуть бути захисною їжею для людей із діабетом 2-го типу. В одному дослідженні люди з діабетом, які вживали приготовлені помідори протягом 30 днів, відчували зниження перекисного окислення ліпідів, що зменшує ризик серцевих захворювань. Це особливо важливо, тому що діабет подвоює ризик інсульту і серцевого нападу.
Обсерваційні дослідження встановили зв’язок між лікопіном і меншою кількістю випадків раку передміхурової залози, яєчників, легенів і шлунка.