Снідайте!

0
156

Понад 30 відсотків людей починають день натщесерце. Вважають, що не мають часу снідати і що відмова від сніданку допомагає знизити вагу. Насправді ж у тих, хто снідає, майже на 50 відсотків нижча ймовірність мати ожиріння — так твердять дослідники з Гарвардського університету (США). Ось кілька «підказок», як сніданок може поліпшити ваше здоров’я.
Сніданок дає всі необхідні поживні елементи. Якщо ви його пропускаєте, то вам важче отримувати рекомендовані дози вітамінів та інших тривних елементів.
Сніданок здатний допомогти схуднути. Коли організм голодний, він спалює калорії повільніше, щоби зберегти енергію. Їда після нічного голодування дає поштовх обміну речовин, а відтак — ефективнішому спалюванню калорій протягом дня.
Сніданок може захистити від хвороби. У здорових жінок, котрі пропускали сніданок упродовж двох тижнів, розвивався більш високий «поганий» холестерин порівняно з тими, котрі їли на сніданок багату клітковиною їжу — наприклад, цільнозернові пластівці з молоком.
Що їсти вранці? Гарвардські дослідники вважають, що сніданок має містити не менше 5 г клітковини (вівсянка), одну порцію кальцію (що відповідає чашці молока або кефіру чи йогурту), трохи білка (кисломолочний сир, яйця) та жиру. А от споживання цукру слід скоротити до 6 г (одна чайна ложка дорівнює 4 г).