Говоріть правду!

0
143

Чи можете згадати свої відчуття, коли ви говорили неправду? Це неприємно: ніби хтось здавлює груди і горло. Долоні пітніють, дихання частішає, голос тремтить, обличчя покривається плямами або червоніє…
Брехня — явище психологічне. Найчастіше приховують істину, побоюючись її наслідків або коли не хочуть зробити комусь боляче. У щоденних контактах неможливо уникнути зіткнень у ситуаціях, коли прагнемо знати правду. Якщо ж обманули, може бути погано не тільки морально (просто соромно), а й фізично. Намагаючись перебороти негативні емоції, організм реагує на це виділенням гормонів стресу, підвищенням кров’яного тиску, пришвидшеним серцебиттям.
Чесність нерозривно поєднана з відчуттям свободи і справедливості. Коли говорите щиро, тіло і м’язи розслаблюються, артеріальний тиск нормалізується, пульс рідшає, у головному мозку починають вироблятися біологічно активні речовини, так звані гормони щастя — серотонін і ендорфін. Ці натуральні хімічні елементи керують концентрацією уваги, благотворно впливають на сон, сприяють відчуттю задоволення, поліпшують настрій. А ще, як довели вчені, — захищають від раку! Ті, хто завжди правдивий, набагато енергійніші, рідше страждають од головного болю, депресії.
На компроміс із совістю зазвичай ідуть невдахи. Тож навчіться говорити правду, живіть у злагоді з сумлінням, у гармонії зі своїми духовними цінностями і оточуючими. Не забуваймо, що правда не повинна вбивати ближнього, бути схожою на безжальний меч. Така, може, й сприятиме самоствердженню, але щасливими навряд чи зробить і вас, і співрозмовників.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК